Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
alcatel-lucent
15.04.2015 18:22

Narodziny europejskiego giganta telekomunikacyjnego

Takie „małżeństwo z finansowego rozsądku”, jak określają fuzję francuscy komentatorzy

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nokia)

Nokia poinformowała o fuzji ze swoim największym konkurentem na rynku europejskim francusko-amerykańskim Alcatelem-Lucent. Tym samy narodził się na naszym kontynencie gigant w dziedzinie telekomunikacji.

Takie „małżeństwo z finansowego rozsądku”, jak określają fuzję francuscy komentatorzy, to symbol myślenia o skutecznym działaniu na światowych rynkach, na których trzeba stawić czoła konkurencji amerykańskiej, a przede wszystkim chińskiej.

Z Alcatelem-Lucent Nokia stanie się drugą na naszym globie potęgą w dziedzinie wyposażenia telefonii, po szwedzkim Ericssonie, a przed chińskim Huawei.

Tymczasem fuzja wywołuje nad Sekwaną wiele polemik i wątpliwości. Wprawdzie rząd prezydenta Hollande'a zapowiedział, że będzie się bacznie przyglądał temu, czy związek Nokii z Alcatelem nie przyniesie masowych zwolnień we Francji, ale związki zawodowe na wszelki wypadek już teraz biją na alarm.

Zamknięta zostanie siedziba główna Alcatelu w podparyskim Boulogne. Pojawiają się pytania o stan francuskiej gospodarki skoro coraz więcej firm przechodzi pod zarząd zagranicznych przedsiębiorstw.

A to jest znakomitą pożywką dla nacjonalistów z Frontu Narodowego, którzy straszą tym, że przyjedzie obcy i wykupi wszystko to co francuskie.

Czytaj więcej w Money.pl
Nokia przejmie Alcatela Wielka transakcja, o której mówiło się od dłuższego czasu, została potwierdzona. Nokia kupi Alcatel-Lucent za 15,6 mld euro.
Nokia przejmie Alcatel-Lucent Wartość transakcji wyniesie 15,6 miliarda euro.
Francja zaczęła polować na drony Mogliście o tym nie słyszeć, ale ostatnimi czasu, w Paryżu, bardzo dużo anonimowych dronów pojawia się nad budynkami państwowymi, mostami, podobno kilka dronów widziano również, jak unosiły się nad elektrownią jądrową Nogent, położoną 120km od Paryża. I nikt nie wie, kto tymi dronami lata.
Tagi: alcatel-lucent, huawei, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prawo, wiadmości, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz