Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nasza-klasa
10.06.2008 11:16

Nasza-Klasa w rękach cudzoziemców

Pięć miesięcy temu Nasza-Klasa zmieniła potajemnie właściciela.

Podziel się
Dodaj komentarz
(nasza-klasa.pl)

Maciej Popowicz już drugi raz sprzedał udziały w najpopularniejszym w Polsce portalu społecznościowym Nasza-Klasa.

Założyciel internetowej witryny stał się znany w 2007 roku kiedy to zarobił 15 mln zł., sprzedając 20 proc. udziałów funduszowi venture capital European Founders. W ten sposób stał się prawdopodobnie najmłodszym polskim milionerem a także wygrał wybory na Człowieka Roku Polskiego Internetu na zeszłorocznym Webstarfestival.

Widać zatem, że student informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego potrafi robić interesy. Jednak obecna transakcja przyniosła mu o wiele większe zyski, gdyż estońska firma Forticom kupiła 70 proc. udziałów Naszej-Klasy wycenianej nawet na 200 mln zł.

Sprzedaż Naszej-Klasy budzi jednak pewne wątpliwości, ponieważ doszło do niej już 10 stycznia, o czym nikt nie informował a na pytania o ewentualnej sprzedaży rzeczniczka witryny odpowiadała przecząco. Miały to być jedynie plotki.

Od kilku dni pojawiały się spekulacje o przejęciu Naszej-Klasy przez inwestora ze Wschodu, za którym miały rzekomo stać rosyjskie służby specjalne chcące przejąć dane osobowe użytkowników portalu.

-_ To bzdura. Na podobnej zasadzie można na przykład twierdzić, że Afrykańczycy podsłuchują rozmowy prowadzone na Gadu-Gadu, bo polski komunikator należy do firmy z RPA _ - twierdzi Maciej Popowicz.

Mimo to pięciomiesięczne ukrywanie informacji o transakcji i zaprzeczanie wszelkim pogłoskom budzi pewne zdziwienie ekspertów oraz mieszane uczucia u użytkowników Naszej-Klasy. Można przypuszczać, że spółka wstydzi się nowego inwestora, ukrywając go tak długo.

*ZOBACZ TAKŻE: *

Rzecznik Naszej-Klasy wyjaśnia, że _ zmiany inwestorskie nie mają najmniejszego wpływu na działalność operacyjną spółki. Dzięki nim NK może rozwijać się i korzystać ze sprawdzonych rozwiązań. _

Jednak nikt nie tłumaczy tak długiej zwłoki w ujawninieniu informacji, które wyszły na jaw dopiero kiedy blogWebstop.pl sięgnął do danych z KRS.

Warto jeszcze zauważyć, że udziałowcem Forticom jest znany fundusz inwestycyjny Tiger Global, który posiada portal Pracuj.pl. Wcześniej był także udziałowcem QXL Ricardo, do którego należy QXL Poland, operator ALLegro.pl. Rzecznik Naszej-Klasy uważa, że sprzedaż udziałów estońskiej firmie nie powinna dziwić, gdyż jest to chwyt marketingowy. Portal może teraz korzystać _ z doświadczeń dużego gracza na rynku serwisów społecznościowych _.

Tagi: nasza-klasa, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz