Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Katarzyna Ogórek
|

Nasza Klasa nie zgadza się na handel przyjaciółmi

0
Podziel się:

Z Allegro znikają ogłoszenia oferujące wirtualnego przyjaciela na czas określony.

Nasza Klasa nie zgadza się na handel przyjaciółmi

"Kolejne aukcje naruszające dobro Naszej Klasy są aktualnie usuwane przez pracowników Allegro.pl" - informuje w rozmowie z Money.pl rzecznik portalu aukcyjnego Bartek Szambelan. W najbliższym czasie znikną więc z portalu aukcje, których przedmiotami są: nowa żona, przyjaciel globtroter albo pakiet pięciu przyjaciół.

Przedwczoraj w mediach pojawiły się doniesienia, że na aukcji można kupić przyjaciela, który zechce dołączyć - za odpowiednie wynagrodzenie - do grona znajomych na Naszej Klasie. Nowy "stary znajomy" miałby w zależności od ceny udzielać się na forum i wspominać wspólne wyjazdy w egzotyczne miejsca.

Takie oferty nie spodobały się jednak właścicielom Naszej Klasy i zwrócili się do Allegro z prośbą o usunięcie aukcji. Pierwsza pod młotek poszła aukcja, w której wylicytowano przyjaciela na Naszej Klasie 980 mln złotych!

"Współpracujemy z różnymi firmami w zakresie ochrony ich praw. Zawsze jeśli któraś z nich zgłasza taką prośbę, my ją rozpatrujemy. Nasza Klasa umotywowała tę prośbę złamaniem ich regulaminu " - mówi rzecznik Allegro, Bartek Szambelan.

Jak informuje Joanna Gajewska z Naszej Klasy, pierwsza usunięta aukcja naruszała prawo,, ponieważ wykorzystano w niej znak graficzny, który jest zastrzeżony dla portalu.

"Poza tym aukcja przeczy według nas idei portalu. Mamy pomagać w odnajdywaniu przyjaciół, a nie kupowaniu ich. Wydawała się też niedorzeczna. Pakiet VIP przewidywał dozgonną przyjaźń na portalu, tymczasem użytkownik nie ma gwarancji, że w przypadku złamania regulaminu jego konto nie zostanie usunięte" - mówi w rozmowie z Money.pl Gajewska.

Decyzja o usuwaniu kolejnych aukcji zapadła dosłownie przed chwilą. Maciej Pajęcki, Dyrektor Działu Obsługi Użytkownika w Naszej Klasie tuż przed publikacją tekstu, w rozmowie z Money.pl przyznał, że nie zauważono podobnych aukcji, dlatego usunięto tylko tę jedną."Jeśli uznamy, że pozostałe również łamią prawo, wystąpimy o ich usunięcie" - zapewniał.

ZOBACZ TAKŻE:

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)