Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nasza Klasa rozsiała groźnego wirusa!

0
Podziel się:

Uwaga na bardzo groźne e-maile ze znanego portalu społecznościowego.

Nasza Klasa rozsiała groźnego wirusa!

Około 1,5 miliona internautów na całym świecie dostało e-maila z poważnym wirusem. Był on rozsyłany z kont na Naszej Klasie.

Jeśli na Twoją skrzynkę przyszedł e-mail z plikiem graficznym w załączniku, a w treści miał wpisane pytanie: _ Cześć, wydaje mi się, że chyba mam Twoje stare zdjęcie. Czy to ty?" _- to możesz mieć kłopoty. Możesz, bo komputer zostanie zainfekowany tylko jeśli pokusisz się o sprawdzenie niby zdjęcia i klikniesz w załącznik.

- _ Tym, którzy nie klikali w zdjęcie nic nie grozi _ - tłumaczy podinsp. Jacek Dobrzyński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. - _ Kłopoty mają tylko ci, którzy skusili się i otworzyli zdjęcie _ - dodaje.

E-maile z niebezpiecznym wirusem rozsyłane były przez ostatnie kilka dni. Wychodziły z 20 fikcyjnych kont założonych na Naszej-Klasie. Robak, który zagnieżdża się po uruchomieniu załącznika może być bardzo niebezpieczny. Zaprojektowany jest tak, by przejmować ważne dane z komputera, hasła i loginy - np. do konta bankowego.

Policjanci z Białegostoku już znaleźli komputery, z których rozsyłany był niebezpieczny e-mail. Znaleźli je w podbiałostockim Wasilkowie i Rzeszowie. W pierwszej miejscowości funkcjonariusze przeszukali trzy mieszkania i zabezpieczyli w nich 2 komputery i dwa dyski,. W Rzeszowie natomiast 2 komputery i cztery twarde dyski.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)