Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nasze telefony nie są bezpieczne

0
Podziel się:

Niemiecki naukowiec złamał kod zabezpieczający połączenia GSM. Chce wymóc lepsze zabezpieczenia.

Nasze telefony nie są bezpieczne
(Darrenbaker/Dreamstime)

Niemiecki naukowiec złamał kod zabezpieczający połączenia GSM. Zrobił to, by zmusić firmy do poprawienia bezpieczeństwa połączeń.

Karsten Nohl wraz z zespołem przez pięć miesięcy pracował nad złamaniem szyfru. Właśnie opublikował efekty swojej pracy. Są one bardzo niepokojące, bo system, który złamał, chroni rozmowy telefoniczne 4 miliardów użytkowników na świecie - pisze BBC.

Efekt jego pracy może umożliwić przestępcom podsłuchiwanie naszych rozmów. Nohl przekonuje, że zrobił to dla dobra użytkowników. Przez obnażenie słabości systemu chce zmusić firmy do stosowania lepszych zabezpieczeń.

- _ Staramy się informować ludzi, jakie zagrożenia na nich czyhają _ - powiedział BBC.

GSM Association, które opracowało algorytm i nadzoruje jego funkcjonowanie, stwierdziło, że w wielu krajach praca naukowca byłaby nielegalna - np. w Wielkiej Brytanii. Uważa ono, że Nohl zachował się bardzo nieodpowiedzialnie. Naukowiec odpowiada, że konsultował publikacje z prawnikami i uważa, że jest ona legalna.

Raport Money.pl
*Jak nie dać się podsłuchać? * Podsłuchiwanie rozmów telefonicznych to nie tylko domena tajnych służb. Konkurencji przydać się może nawet termin wprowadzenia nowej promocji. Czytaj w Money.p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)