Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nasze telefony nie są bezpieczne

0
Podziel się:

Niemiecki naukowiec złamał kod zabezpieczający połączenia GSM. Chce wymóc lepsze zabezpieczenia.

Nasze telefony nie są bezpieczne
(Darrenbaker/Dreamstime)
bEKxmKXV

Niemiecki naukowiec złamał kod zabezpieczający połączenia GSM. Zrobił to, by zmusić firmy do poprawienia bezpieczeństwa połączeń.

Karsten Nohl wraz z zespołem przez pięć miesięcy pracował nad złamaniem szyfru. Właśnie opublikował efekty swojej pracy. Są one bardzo niepokojące, bo system, który złamał, chroni rozmowy telefoniczne 4 miliardów użytkowników na świecie - pisze BBC.

Efekt jego pracy może umożliwić przestępcom podsłuchiwanie naszych rozmów. Nohl przekonuje, że zrobił to dla dobra użytkowników. Przez obnażenie słabości systemu chce zmusić firmy do stosowania lepszych zabezpieczeń.

bEKxmKXX

- _ Staramy się informować ludzi, jakie zagrożenia na nich czyhają _ - powiedział BBC.

GSM Association, które opracowało algorytm i nadzoruje jego funkcjonowanie, stwierdziło, że w wielu krajach praca naukowca byłaby nielegalna - np. w Wielkiej Brytanii. Uważa ono, że Nohl zachował się bardzo nieodpowiedzialnie. Naukowiec odpowiada, że konsultował publikacje z prawnikami i uważa, że jest ona legalna.

Raport Money.pl
*Jak nie dać się podsłuchać? * Podsłuchiwanie rozmów telefonicznych to nie tylko domena tajnych służb. Konkurencji przydać się może nawet termin wprowadzenia nowej promocji. Czytaj w Money.p
bEKxmKYy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)