Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

nC+ grożą większe kłopoty. Niepokój UOKiK

0
Podziel się:

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów bada skargi klientów nC+. W następnym tygodniu podejmie decyzję o wszczęciu ewentualnego postępowania.

nC+ grożą większe kłopoty. Niepokój UOKiK
bETtdUUl

Zmiany w ofercie operatora nowej platformy cyfrowej nC+, powstałej z połączenia n i Cyfry+, niepokoją Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Bada on skargi klientów, w następnym tygodniu podejmie decyzję o wszczęciu ewentualnego postępowania.

_ - Po wstępnej analizie zgłaszanych problemów nasze wątpliwości budzi przede wszystkim praktyka operatora polegająca na jednostronnej zmianie umowy zawartej na czas określony _ - poinformował Maciej Chmielowski z Biura Prasowego UOKiK.

Jak podkreślił, do urzędu dotarły skargi dotyczące jednostronnej zmiany warunków umów zawartych pomiędzy abonentami a właścicielem platformy n, spółką ITI Neovision, polegającą na wprowadzeniu oferty nC+. Jeśli klient nie zrezygnuje z dotychczasowej umowy zawartej na czas określony, operator zastąpi 1 maja automatycznie stare umowy nowymi.

bETtdUUn

_ - Jeśli będą podstawy naruszenia zbiorowych interesów konsumentów, nie wykluczamy podjęcia kroków polegających na wszczęciu postępowania administracyjnego w tej sprawie _ - zaznaczył Chmielowski. UOKiK analizuje w tej chwili napływające skargi; decyzję o ewentualnym postępowaniu podejmie najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Poproszony przez PAP o komentarz reprezentujący nC+ Michał Stryjecki poinformował, że jego firma nie otrzymała dotąd żadnego oficjalnego oświadczenia ze strony UOKiK. _ - Na obecnym etapie nie możemy się ustosunkować do przytaczanych wypowiedzi _ - napisał w przesłanym PAP piśmie.

Nową platformę uruchomiono 21 marca. Wkrótce na założonej na Facebooku stronie _ Anty NC+ _ klienci zaczęli wyrażać niezadowolenie i doradzać sobie, jak napisać wypowiedzenie. Obecnie przeciwko zmianom wynikającym z fuzji platformy n i Cyfry+ protestuje blisko 30 tys. osób.

_ - Dostaliście nowe cenniki pocztą z ofertą czy jak? Bo do mnie nic nie dotarło... a do póki nic nie dochodzi, to powinienem mieć stary cennik i tyczy się mnie stara umowa, bo aneksu nie otrzymałem. Jak go otrzymam, to od razu dam wypowiedzenie, ale powiedźcie mi, w jaki sposób dostaliście te aneksy do umowy? _ - pyta na stronie jeden z niezadowolonych internautów (pisownia oryginalna).

bETtdUUt

Inny z kolei pisze: _ Z miesiąc temu kupiłem za 249 zł telewizję na Kartę HD tylko po to, aby mieć dostęp do kanałów nPremium od 1 do 4. Dziś dostałem informację, że nPremium znika, a zamiast niego wchodzi Canal+ Family, który absolutnie mnie nie interesuje _ - pisze inny internauta.

Abonenci narzekają także na brak komunikacji z operatorem. Piszą, że nikt nie poinformował ich o wprowadzonych 21 marca zmianach w ofercie. Teraz, jak twierdzą, nie mogą się dodzwonić do biura obsługi klienta.

W odpowiedzi na niezadowolenie klientów na platformie nC+ w czwartek pojawiła się informacja o tym, że przez kolejne trzy miesiące abonenci będą mieli dostęp do niektórych kanałów.

Czytaj więcej w Money.pl
UOKiK zbada umowy telewizji nC+ Klienci skarżą się, że spółka jednostronnie zmienia zawarte wcześniej umowy.
UOKiK przygląda się nc+. Są pierwsze skargi Klientom nie podobają się przymusowe zmiany narzucone przez właścicieli platformy.
NC+ w ogniu krytyki Dyskusja na oficjalnym fanpage'u marki została zablokowana.
bETtdUUO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)