Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki w egipcie
21.08.2013 17:43

Nie będzie lotów do Egiptu? Wizz Air się wycofuje

Połączenia lotnicze linii Wizz Air z Katowic i Warszawy do egipskiej Hurghady nie zostaną - jak wcześniej zapowiadano - uruchomione w październiku tego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Przewoźnik zamierza uruchomić je dopiero po ustabilizowaniu sytuacji w Egipcie.

Informację w tej sprawie przekazały służby prasowe Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Miał on być - obok Warszawy - jednym z dwóch polskich lotnisk, z których Wizz Air od jesieni miał realizować regularne połączenia do Hurghady.

Decyzja przewoźnika jest wynikiem rekomendacji polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które zdecydowanie odradza wyjazdy do Egiptu z powodu niestabilnej sytuacji i niepokojów politycznych w tym regionie.

Jak podano w komunikacie, linie Wizz Air skontaktowały się ze wszystkimi pasażerami, którzy już dokonali rezerwacji na loty do Hurghady. Przewoźnik przeprosił pasażerów i zwraca pieniądze za kupione już bilety lotnicze.

_ - Loty do kurortów nad Morzem Czerwonym zostaną wznowione, jak tylko ustabilizuje się sytuacja polityczna w Egipcie _ - napisano w komunikacie.

Przewoźnik ogłosił też uruchomienie nowych połączeń z Warszawy do Tel Awiwu, które wystartują 25 listopada tego roku.

Wizz Air należy do największych linii lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Ma 45 samolotów, obsługujących rocznie ponad 12 mln pasażerów. Rejsy tego przewoźnika łączą 96 lokalizacji w 36 krajach.

Czytaj więcej w Money.pl
Modlin skusi linie lotnicze zniżkami? _ Nasz cennik jest o kilkadziesiąt procent korzystniejszy od warunków na innych lotniskach, tym bardziej dziwi nas zwlekanie linii lotniczych z decyzją o terminie powrotu _.
Liczba lotów wzrośnie o połowę. Będą badania Celem badań ma być opracowanie nowych technologii niezbędnych do stworzenia jednolitej europejskiej przestrzeni powietrznej.
Niemcy nie chcą uchodźców z Syrii i Egiptu Antyimigranckie nastroje podsyca prawica, próbując zbić na tym polityczny kapitał.
Tagi: zamieszki w egipcie, wizz air, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz