Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pll lot
27.03.2010 08:15

Nie będzie strajku w LOT

Protesty w światowych liniach lotniczych nie mają wpływu na polską firmę - zapewnia rzecznik PLL LOT.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Chociaż w ostatnich tygodniach doszło do protestów załogi między innymi linii British Airways, rzecznik Polskich Linii Lotniczych Jacek Balcer wyklucza możliwość strajku w LOT. Ministerstwo Skarbu, które przygotowuje prywatyzację LOT, apeluje do spółki o odpowiedzialność i sprawne funkcjonowanie firmy.

Balcer powiedział, że pasażerowie mogą się nie obawiać, bowiem zarząd przeprowadza restrukturyzację przy konsultacjach z załogą. _ - Zatem dialog ze związkowcami jest prowadzony i strajki nam nie grożą _ - zapewnia Balcer.

Polskie Linie Lotnicze prowadzą działania, które mają wyprowadzić firmę z kryzysu. Należą do nich między innymi: program redukcji zatrudnienia oraz wymiana maszyn na bardziej nowoczesne.

Rzecznik LOT uspokaja, że strajk nie leży w interesie związkowców. Oznacza bowiem ryzyko strat finansowych.

Tymczasem zdaniem eksperta do spraw rynku lotniczego Adriana Furgalskiego ryzyko strajku jednak istnieje. Załoga może bowiem nie zaakceptować zmiany warunków finansowych na mniej korzystne. Ekspert podkreśla jednak, że LOT ze względów finansowych nie może sobie pozwolić nawet na jeden dzień przestoju.

Ministerstwo Skarbu, które przygotowuje prywatyzację LOT, nie zamierza się mieszać w sytuację wewnętrzną spółki, ale chce dobrze przygotować się do sprzedaży. Jak powiedział rzecznik ministerstwa Maciej Wewiór, resort apeluje do załogi i zarządu o odpowiedzialność w prowadzeniu rozmów restrukturyzacyjnych.

Ministerstwo Skarbu ma sześciu inwestorów chętnych do kupna LOT, czterech branżowych i dwóch finansowych. Resort skarbu stawia spółce warunki - firma musi się restrukturyzować. Polskie Linie Lotnicze odpowiadają, że prowadzą działania, które mają wyprowadzić LOT na prostą.

British Airways strajkuje, ale lata Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: pll lot, business news, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz