Notowania

wyniki coca-coli
21.08.2011 07:29

Nie będzie zakazu sprzedaży Coca Coli za kupony żywnościowe

W USA przepadły plany, aby w ramach zwalczania otyłości zabronić sprzedaży za kupony żywnościowe Coca Coli i innych napojów o wysokiej zawartości cukru.

Podziel się
Dodaj komentarz

Resort rolnictwa USA nie przystał na plany Nowego Jorku, aby w ramach zwalczania otyłości zabronić sprzedaży za kupony żywnościowe Coca Coli i innych napojów o wysokiej zawartości cukru, a także napojów gazowanych.

Z kuponów żywnościowych, które są formą pomocy społecznej dla ubogich, korzysta w Ameryce miesięcznie ponad 40 milionów ludzi.

W październiku ubiegłego roku burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg oraz ówczesny gubernator stanu Nowy Jork David Paterson zapowiedzieli wprowadzenie tymczasowych przepisów w sprawie zakazu. Po ewaluacji przez resort rolnictwa (USDA) miałyby one obowiązywać na stałe.

Bloomberg wyraził rozczarowanie decyzją Waszyngtonu. - _ Uważamy, że nasz innowacyjny program pilotażowy zrobiłby więcej dla ochrony ludzi przed skutkami chorób, którym można zapobiec, jak cukrzyca i otyłość, niż to wszystko, co proponuje się gdziekolwiek indziej w tym kraju _ - argumentował burmistrz.

Jessica Shahin, która jest zastępcą administratora programu kuponów żywnościowych, twierdziła, że popiera dążenia do walki z otyłością. Napisała jednak do władz stanowych Nowego Jorku, że USDA ma obawy co do efektywności planów zakazu.

Według Shahin projekt nie uwzględnia obciążenia, jakim zakaz mógłby się stać dla sprzedawców żywności. Dodała, że nie przedstawiono też wiarygodnej oceny wpływu takiego zakazu na zwalczanie otyłości.

Więcej o Coca Coli czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/t45301.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/coca-cola;rozczarowala;przez;tsunami,113,0,818289.html) Coca-Cola rozczarowała. Przez tsunami? Zysk amerykańskiego producenta napojów w I kwartale 2011 r był nieco gorszy od oczekiwań analityków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t45294.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hiszpanie;nie;chca;coca-coli;w;szkolach,116,0,647284.html) Hiszpanie nie chcą Coca-Coli w szkołach Ministerstwo Zdrowia postanowiło walczyć z nadwagą dzieci i młodzieży.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t115947.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/spoty/artykul/coca;cola;vs;pepsi;po;czyjej;stronie;stanie;znany;raper,28,0,708124.html) Coca Cola vs Pepsi. Po czyjej stronie stanie znany raper? Snoop Dogg rozstrzygnie pojedynek gigantów.
Tagi: wyniki coca-coli, coca-cola, walka z otyłością, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz