Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawa konsumenta
20.03.2013 15:06

Nie wiemy, co jemy. Oto jak oszukują nas producenci żywności

Kupując żywność sprzedawaną luzem w ponad połowie przypadków jesteśmy wprowadzani w błąd - wynika z raportu przygotowanego przez UOKiK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Amy Jeffries/CC/Flickr)

Przed Wielkanocą Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził, czy zawartość etykiety zgadza się z jakością produktu. Najgorzej jest w przypadku wędlin. Nazwy produktów i obrazki reklamowe często wprowadzają w błąd.

- _ Zdarzają się takie sytuacje, w których w jasny sposób etykieta informuje, że są to parówki cielęce, a z opisu składu wynika jasno, że są to parówki drobiowe _ - mówi Cieloch.

Małgorzata Cieloch radzi, aby kupując towar sprzedawany luzem prosić ekspedientów o informacje o składzie produktu. - Jest to jasny sygnał dla konsumenta, który podejmując decyzję zakupową, powinien nie tylko zwrócić uwagę na finezyjnie brzmiącą nazwę, ale również na skład podany na opakowaniu - podkreśla rzeczniczka.

Raport UOKiKu, który zostanie opublikowany w przyszłym tygodniu wskazuje, że bezpieczniej jest kupować żywność paczkowaną - tu około 6 procent skontrolowanego towaru nie spełniało wymagań. Łącznie uchybienia znaleziono w blisko jednej trzeciej sprawdzonej żywności.

Czytaj więcej w Money.pl
UOKiK wszczyna postępowanie. Za stawki połączeń do Play Sankcja może wynieść nawet 10 procent przychodu spółek. To ogromne pieniądze.
Kontrola dostawców gazu. Zaskakujące wyniki Struktura rynku - z dominującym PGNiG i niewielką konkurencją - jest zbyt trudna, by wymusić dbanie o konsumenta.
Jest zgoda na przejęcie znanej spółki z GPW UOKiK zgodził się na przejęcie przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego kontroli nad Zelmerem. Wcześniej takie zgody spółka otrzymała między innymi od Urzędu Antymonopolowego Ukrainy.
Tagi: prawa konsumenta, żywność, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz