Notowania

facebook
07.07.2010 15:07

Niemcy chcą ukarać Facebooka

Portal ma zapłacić za gromadzenie prywatnych informacji o ludziach bez ich zgody.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lukajani/Dreamstime.com)

Hamburski pełnomocnik do spraw ochrony danych Johannes Caspar poinformował o wdrożeniu procedury ukarania portalu społecznościowego Facebook grzywną za gromadzenie prywatnych informacji o ludziach bez zgody i wiedzy zainteresowanych.

Chodzi o informacje, zawarte w książkach adresowych e-maili i telefonów komórkowych. Pozyskiwane są w ten sposób i przechowywane również dane osób, które nie są użytkownikami Facebooka.

_ - Uważamy gromadzenie danych o osobach trzecich w tym kontekście za niedopuszczalne z punktu widzenia przepisów o ochronie danych _ - podkreślił Caspar. Powiedział też, że otrzymuje skargi od ludzi, z którymi Facebook kontaktuje się, uzyskawszy ich nazwiska i adresy e-mailowe od swych użytkowników, którzy podali je temu portalowi społecznościowemu jako swoje _ kontakty _.

Facebook ma czas do 11 sierpnia, by ustosunkować się do tych zarzutów.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **Facebook** jest 45 razy większy od Naszej-Klasy ]( http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/facebook;jest;45;razy;wiekszy;od;naszej-klasy,130,0,640642.html )
* [ Internet pod lupą, Pakistan szuka antyislamskich treści ]( http://news.money.pl/artykul/internet;pod;lupa;pakistan;szuka;antyislamskich;tresci,164,0,637092.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: facebook, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz