Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lotnisko
21.01.2013 06:51

Niemcy: Lotnisko we Frankfurcie nad Menem wznawia loty

- Pierwsze samoloty wkrótce wystartują - zapowiada operator tego największego niemieckiego portu lotniczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Lotnisko we Frankfurcie nad Menem wczoraj wieczorem wznowiło loty przerwane po południu z powodu marznącego deszczu. _ - Pierwsze samoloty wkrótce wystartują _ - poinformował Fraport, operator tego największego niemieckiego portu lotniczego.

Ruch odbywa się jednak na razie tylko w ograniczonym zakresie - podała agencja dpa. _ - Możemy przyjąć tylko 10 samolotów na godzinę _ - powiedział rzecznik. Z powodu silnego oblodzenia starty i lądowania przerwano we Frankfurcie o godz. 16.30

Od godz. 23 w porcie lotniczym we Frankfurcie obowiązuje nocny zakaz lotów. Nawet w przypadku uzyskania przez lotnisko pozwolenia na kontynuowanie lotów aż do północy, nie wszystkie zatrzymane maszyny będą mogły odlecieć.

Zdaniem rzecznika również dziś należy liczyć się z utrudnieniami na lotnisku. _ - Takiej warstwy lodu na samolotach jeszcze nie widzieliśmy _ - podkreślił.

Czytaj więcej w Money.pl
Loty odwołane. Lotniska przegrywają z zimą Heathrow jest najruchliwszym europejskim lotniskiem. Obecnie odwołanych zostało 20 proc. wyznaczonych na dziś odlotów i przylotów.
Dreamlinery w Polsce będą jednak latać? Boeing 787 należący do polskiego przewoźnika LOT rozpoczął inauguracyjny lot dalekodystansowy z Warszawy do Chicago.
Gigant paliwowy wchodzi na polskie lotniska W najbliższych kilku latach spółka Shell Aviation chce być obecna - jako dostawca paliwa i olejów lotniczych - na kilku polskich lotniskach.
Tagi: lotnisko, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz