Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lotnisko
10.12.2012 07:25

Niemcy: Niezapowiedziane strajki na lotniskach

Dziś rano rozpoczęły się strajki pracowników ochrony na lotniskach m.in. w Duesseldorfie, Hanowerze i Hamburgu. Może dojść do opóźnień odprawy pasażerów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(luisvilla/CC/Flickr)

Akcja strajkowa ma wzmocnić pozycję negocjacyjną związkowców w sporze o ramowy układ zbiorowy - podaje agencja dpa.

Strajki mają się zakończyć częściowo koło południa. W akcji protestacyjnej wezmą udział m.in. pracownicy odpowiedzialni za kontrolę bagażu oraz kontrolę osobistą pasażerów.

Według dpa strajki utrudnią funkcjonowanie lotnisk m.in. we Frankfurcie nad Menem, Berlinie (lotniska Tegel i Schoenefeld), Bremie, Duesseldorfie, Hamburgu, Hanowerze, Kolonii i Stuttgarcie.

_ - Należy liczyć się z opóźnieniami. Chodzi o to, by pracodawcy to odczuli _ - powiedział Christoph Schmitz, rzecznik Verdi - związku zawodowego pracowników lotnisk. - _ Z tego też powodu o strajkach poinformowano z niewielkim wyprzedzeniem _ - wyjaśnił.

Verdi występuje w imieniu ok. 15 tysięcy zatrudnionych - wynika z własnych danych związku.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec strajków na lotniskach? Będą podwyżki Spór płacowy spowodował latem br. pierwszy w historii Lufthansy strajk jej personelu kabinowego. W jego efekcie odwołano około 1500 lotów.
Pracownicy Kościołów będą mogli strajkować Wyrok dotyczy przede wszystkim ok. 1,3 mln pracowników Caritasu i Diakonii, którym nie wolno było strajkować.
Nie mogli oddychać. Ewakuacja w Berlinie Konsulat USA w Berlinie został częściowo ewakuowany po wykryciu przesyłki z podejrzaną substancją.
Tagi: lotnisko, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz