Notowania

piwo
02.08.2009 10:56

Niemcy odwracają się od piwa

Spożycie złocistego napoju spadło do najniższego poziomu od prawie 20 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nikola Bilic/Dreamstime.com)

Uważani za naród piwoszy Niemcy odwracają się od swojego ulubionego napoju. W pierwszym półroczu tego roku spożycie piwa spadło w Niemczech do najniższego poziomu od prawie 20 lat.

Według informacji Federalnego Urzędu Statystycznego w Wiesbaden, od stycznia do czerwca Niemcy wypili nieco ponad 43 miliony hektolitrów piwa. Oznacza to spadek o 4,5 procent w porównaniu z pierwszym półroczem ubiegłego roku.

Tym samym spożycie złotego trunku znalazło się na najniższym poziomie od czasu zjednoczenia Niemiec w 1990 r. Przyczyny takiego stanu rzeczy to rosnące ceny piwa, zła pogoda i wprowadzenie zakazu palenia w piwiarniach i restauracjach.

Choć dane urzędu z Wiesbaden potwierdzają obserwowaną w Niemczech od kilku lat spadkową tendencję w spożyciu piwa, Niemiecki Związek Piwowarów nie widzi powodów do paniki. Piwo nadal jest zdecydowanie ulubionym napojem alkoholowym Niemców, a spadek obrotów nie osiąga rozmiarów, które groziłyby załamaniem branży piwowarskiej.

Jak podaje Związek Piwowarów, statystyczny Niemiec pije rocznie 111 litrów piwa. Daje to Niemcom drugie miejsce na świecie, za Czechami.

Raport Money.pl
*Alkohol za miliardy. Będzie kaganiec na rynek? * Wartość rynku alkoholu w Polsce dynamicznie rośnie. W 2008 roku na napoje z procentami wydaliśmy ponad 25,2 mld złotych. Czytaj w Money.pl
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: piwo, niemcy, spożycie, spadek, dane, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz