Notowania

motoryzacja
10.12.2012 09:58

Niemcy: Opel zaprzestanie w 2016 roku produkcji w Bochum

Zgodnie z oczekiwaniami, przeżywający poważne trudności finansowe niemiecki koncern Opel poinformował, że w roku 2016 zakończy produkcję w zakładach w Bochum.

Podziel się
Dodaj komentarz
(media.gm.com)

Zgodnie z oczekiwaniami, przeżywająca poważne trudności finansowe niemiecka firma motoryzacyjna Opel poinformowała, że w roku 2016 zakończy produkcję samochodów w zakładach w Bochum - swej drugiej co do wielkości fabryce na terenie Niemiec.

Jak powiedział agencji dpa pełniący obowiązki szefa Opla Thomas Sedran, oznacza to likwidację do 3 tys. miejsc pracy. Natomiast zlokalizowane również w Bochum centrum dystrybucji towarów, w którym zatrudnionych jest obecnie 430 osób, zostanie utrzymane, a nawet rozbudowane.

Opel należy do amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego General Motors, który w ostatnim czasie podjął rozległe działania na rzecz przywrócenia swej rentowności.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamykają fabryki w Europie. Bo tracą Nie wiadomo jeszcze o którą chodzi. W polskiej fabryce GM w Gliwicach pracuje 2500 osób.
Oddasz auto na złom? Dostaniesz 7 tys. zł Związek Dealerów Samochodów zaproponował, aby w zamian za złomowanie pojazdu sprzed 1998 r. nabywca nowego auta dostawał 7 tys. zł z kasy państwa.
Robotnicy Fiata wywalczyli dla siebie podwyżkę Przy okazji przypomina się, że ich polscy koledzy zarabiają trzykrotnie więcej, a włoscy aż pięć razy.
Tagi: motoryzacja, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz