Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
siemens
28.07.2013 11:32

Niemcy: Siemens będzie miał nowego prezesa

Siemens AG poinformował, że zmienia prezesa. Rada nadzorcza omówi przedterminowe odejście prezesa i dyrektora generalnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Niemiecki gigant inżynieryjno-elektroniczny Siemens AG poinformował, że zmienia prezesa. Firma podała w komunikacie, że rada nadzorcza zbierze się w środę w celu omówienia _ przedterminowego odejścia prezesa i dyrektora generalnego _ Petera Loeschera (na zdjęciu).

Nie podano nazwiska ewentualnego następcy szefa koncernu. Najprawdopodobniej zostanie ono ogłoszone w środę.

55-letni Loescher, Austriak z pochodzenia, stanął na czele firmy sześć lat temu i jest pierwszym prezesem w 160-letniej historii przedsiębiorstwa pochodzącym spoza Siemensa.

Według AP pozycja prezesa nie była mocna po opublikowaniu w ostatnich dniach negatywnej rekomendacji giełdowej. AFP dodaje też, że firma za jego kadencji nie miała jasnej strategii, ani nie potrafiła osiągnąć oczekiwanych zysków.

Czytaj więcej w Money.pl
Protesty w ponad 30 niemieckich miastach Kilka tysięcy osób protestowało przeciwko inwigilowaniu obywateli przez służby wywiadowcze USA.
Będą chronić niemieckie interesy w internecie Szef niemieckiego MSZ Guido Westerwelle powoła pełnomocnika, którego zadaniem będzie obrona niemieckich interesów w dziedzinie internetu.
Tagi: siemens, business news, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, telekomunikacja, manager, strategie, najważniejsze, z rynku, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz