Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy: Siemens będzie miał nowego prezesa

0
Podziel się:

Siemens AG poinformował, że zmienia prezesa. Rada nadzorcza omówi przedterminowe odejście prezesa i dyrektora generalnego.

Niemcy: Siemens będzie miał nowego prezesa
(PAP/EPA)

Niemiecki gigant inżynieryjno-elektroniczny Siemens AG poinformował, że zmienia prezesa. Firma podała w komunikacie, że rada nadzorcza zbierze się w środę w celu omówienia _ przedterminowego odejścia prezesa i dyrektora generalnego _ Petera Loeschera (na zdjęciu).

Nie podano nazwiska ewentualnego następcy szefa koncernu. Najprawdopodobniej zostanie ono ogłoszone w środę.

55-letni Loescher, Austriak z pochodzenia, stanął na czele firmy sześć lat temu i jest pierwszym prezesem w 160-letniej historii przedsiębiorstwa pochodzącym spoza Siemensa.

Według AP pozycja prezesa nie była mocna po opublikowaniu w ostatnich dniach negatywnej rekomendacji giełdowej. AFP dodaje też, że firma za jego kadencji nie miała jasnej strategii, ani nie potrafiła osiągnąć oczekiwanych zysków.

Czytaj więcej w Money.pl
Protesty w ponad 30 niemieckich miastach Kilka tysięcy osób protestowało przeciwko inwigilowaniu obywateli przez służby wywiadowcze USA.
Będą chronić niemieckie interesy w internecie Szef niemieckiego MSZ Guido Westerwelle powoła pełnomocnika, którego zadaniem będzie obrona niemieckich interesów w dziedzinie internetu.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)