Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy: Siemens odrzuca irańskie oskarżenia o sabotaż

0
Podziel się:

Wpływowy irański deputowany twierdzi, że dostarczone przez Siemensa części zawierały ukryte ładunki wybuchowe.

Niemcy: Siemens odrzuca irańskie oskarżenia o sabotaż
(moonhouse/CC/Flickr)

Sabotaż miał dotyczyć irańskiego programu atomowego. Wpływowy irański deputowany twierdzi, że dostarczone przez Siemensa części zawierały ukryte ładunki wybuchowe.

Alaedin Borudżerdi, który przewodniczy komisji bezpieczeństwa narodowego i polityki zagranicznej parlamentu Iranu, powiedział, że irańskim ekspertom udało się odpowiednio wcześnie wykryć materiały wybuchowe ukryte w urządzeniach, przeznaczonych dla programu badań atomowych.

_ - Miały wybuchnąć po podłączeniu urządzeń i sparaliżować cały program atomowy _ - powiedział Borudżerdi w wywiadzie dla portalu internetowego Chanehe Mellat.

Rzecznik Siemensa zdementował te rewelacje. _ - Nie uczestniczymy w irańskim programie nuklearnym i nie dostarczamy żadnych części przeznaczonych dla tego programu _ - powiedział przedstawiciel koncernu agencji dpa.

Zachód podejrzewa Iran o prowadzenie prac w celu skonstruowania broni atomowej. Teheran twierdzi, że celem prowadzonych badań jest pokojowe wykorzystanie energii jądrowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Zniszczyli obiekty przed wizytą inspektorów - Iran podjął działania, które wydają się próbą usunięcia dowodów na wcześniejszą działalność w Parchin- stwierdził Robert Wood.
Iran zgodził się na odważną propozycją UE Pod koniec sierpnia rozpocznie się kolejna runda rozmów w sprawie kontrowersyjnego programu nuklearnego Iranu.
Izrael zaatakuje Iran, chyba że Obama... Oczy izraelskich oficjeli teraz zwrócone są w stronę Stanów Zjednoczonych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)