Notowania

opel
19.10.2009 06:33

Niemcy wierzą w happy end w sprawie Opla

Wątpliwości co do sprzedaży marki wyraziła Komisja Europejska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GM Corp/CC)


Wątpliwości co do sposobu sprzedaży niemieckiej marki głośno wyraziła Komisja Europejska.

Jak donosi _ BBC _, niemiecki minister gospodarki Karl-Theodor zu Guttenberg jest pewien, żeumowa o sprzedaży marki z portfela General Motors kanadyjskiej firmie Magna jest _ na dobrej drodze _ do jej pomyślnego sfinalizowania.

W piątek Bruksela ostrzegła, że planowana przez niemiecki rząd pomoc dla Opla może łamać unijne zasady konkurencji. Według KE istnieją _ istotne wskazania _ sugerujące, że Berlin obiecał 4,5 mld euro pomocy tylko wtedy, gdy Opel zostanie kupiony przez faworyzowanego przez niemiecki rząd nabywcę.

Cytowany przez brytyjski serwis niemiecki minister nie wierzy w to, by obiekcje KE mogły spowodować, że umowa w sprawie sprzedaży Opla nie zostanie sfinalizowana.

W ubiegłym miesiącu General Motors wybrał ofertę Magny wspieranej przez rosyjski bank Sberbank. Ale musi ona zostać jeszcze ostatecznie doprecyzowana i podpisana. Szefowie GM podkreślają, że trwają skomplikowane negocjacje w sprawie ostatecznego kształtu porozumienia.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Będzie polska pomoc dla Opla ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bedzie;polska;pomoc;dla;opla,242,0,547314.html )
Tagi: opel, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, aktualności, najważniejsze, motoryzacja, moto
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz