Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strajk w lufthansie
20.03.2013 11:59

Niemcy: Zapowiedź strajku personelu naziemnego Lufthansy

Personel naziemny Lufthansy przeprowadzi w czwartek w niemieckich portach lotniczych strajki ostrzegawcze przed wyznaczoną na piątek kolejną rundą rozmów z zarządem spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eisenbahner/CC/Flickr)

Personel naziemny Lufthansy przeprowadzi w czwartek w niemieckich portach lotniczych strajki ostrzegawcze przed wyznaczoną na piątek kolejną rundą rozmów z zarządem spółki - poinformował związek zawodowy pracowników sektora usług Verdi.

Oznacza to groźbę zakłóceń w ruchu samolotów, w tym odwoływania ich rejsów. Według Verdi strajki ostrzegawcze odbędą się we Frankfurcie nad Menem, Berlinie i Hamburgu, a akcje solidarnościowe również w Monachium, Duesseldorfie, Kolonii i obejmującym część hamburskiego portu lotniczego Norderstedt.

W obecnych negocjacjach Verdi domaga się dla około 33 tys. pracowników podwyżki płac o 5,2 proc. i ochrony przed zwolnieniami. Zarząd Lufthansy chce natomiast, by pracownicy wnieśli swój wkład w poprawę rentowności firmy.

Czytaj więcej w Money.pl
Będą opóźnienia i odwołane loty. Sprawdź, gdzie Pasażerowie niemieckich linii lotniczych Lufthansa muszą liczyć się z opóźnieniami i odwołanymi lotami. Personel pokładowy Lufthansy zapowiedział właśnie, że niebawem przystąpi do strajku.
Strajk w Lufthansie. Odwołują kolejne loty Z powodu strajku personelu pokładowego niemieckich linii lotniczych odwołane zostały trzy rejsy tego przewoźnika z Frankfurtu do Warszawy.
Lotniczy gigant masowo odwołuje loty To skutek zapowiadanego strajku pracowników personelu pokładowego.
Tagi: strajk w lufthansie, lufthansa, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz