Notowania

kryzys ekonomiczny
08.12.2009 12:47

Niemiecki przemysł znowu w kryzysie

W październiku w porównaniu z wrześniem produkcja przemysłowa spadła o 1,8 procenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

W Niemczech w październiku nastąpił spadek produkcji przemysłowej. Wskaźnik spadł o 1,8 proc. miesiąc do miesiąca, po wzroście we wrześniu o 3,1 proc. po korekcie - poinformowało Ministerstwo Gospodarki. To pierwszy spadek produkcji przemysłu od 3 miesięcy.

Na zdjęciu Karl-Theodor zu Guttenberg, minister gospodarki Niemiec.

Analitycy spodziewali się tymczasem wzrostu produkcji miesiąc do miesiąca o 1,0 proc.

Rok do roku produkcja przemysłowa spadła w październiku w Niemczech o 12,4 proc., po uwzględnieniu dni roboczych, po spadku poprzednio o 12,6 proc. po korekcie. Tu analitycy oczekiwali spadku o 10,2 proc.

_ - Już dane o zamówieniach w przemyśle rozczarowały, a te wskaźniki poruszają się synchronicznie _ - mówi Aline Schuiling, ekonomistka Fortis Bank Nederland w Amsterdamie.

_ Niemiecki sektor przemysłowy jest jednak w fazie mocnego ożywienia. Jeden gorszy miesiąc tego nie zmieni _ - dodaje.

Raport Money.pl
*Nowy rząd zostawi Niemcom w kieszeni 24 mld euro * Liberałowie z FPD wymusili na koalicjantach z CDU i CSU gwarancje ulg podatkowych, warte 24 miliardy euro. Dzięki temu gospodarka naszego największego partnera handlowego ma powoli wychodzić z kryzysu. Czytaj w Money.pl
Tagi: kryzys ekonomiczny, niemcy, gospodarka, przemysł, spadek, październik, produkcja, business news, wiadomości, wiadmomości, manager, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz