Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemieckie firmy zarobią na mundialu 1,5 mld euro

0
Podziel się:

To wartość kontraktów zawartych przez przedsiębiorców zza naszej zachodniej granicy.

Niemieckie firmy zarobią na mundialu 1,5 mld euro
(warrenski/CC/Flickr)

Rozpoczynające się dziś mistrzostwa świata w piłce nożnej będą dobrym interesem dla niemieckiej gospodarki. Niemieckie firmy zarobią na kontraktach związanych z mundialem półtora miliarda euro.

Takie dane podała centrala Niemieckich Izb Przemysłowo-Handlowych. Według niej Niemcy mają największy udział w inwestycjach związanych z mistrzostwami w Republice Południowej Afryki, których łączna wartość opiewa na trzy miliardy euro.

Niemieckie firmy budowały tam stadiony, na których rozegrane zostaną mecze. Z Niemiec pochodzą też krzesła na stadiony, autobusy dla oficjalnych gości mistrzostw i kibiców, gigantyczne namioty, w których fani będą oglądać mecze, czy wreszcie oświetlenie dworców kolejowych.

Niemieckie Izby Przemysłowo-Handlowe podkreślają, że chodzi tu o inwestycje bezpośrednio związane z mistrzostwami i kontrakty zawierane w RPA. Dane te nie obejmują na przykład umów sponsorskich niemieckich firm ze związkami piłki nożnej w poszczególnych krajach.

Niemieccy piłkarze już w RPA. Czekają na pasjonujący turniej (SNTV, ang.):

Gdyby doliczyć wartość tego typu kontraktów, zarobki niemieckich firm na mundialu okazałyby się dużo wyższe. Dwóch niemieckich potentatów na rynku odzieży sportowej - Adidas i Puma - ubiera aż 19 reprezentacji z 32 startujących w turnieju.

ZOBACZ TAKŻE:

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)