Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
20.05.2009 05:37

Nieruchomości w USA odbijają? Jeszcze nie

Liczba rozpoczętych budów domów w USA w kwietniu nieoczekiwanie spadła do rekordowo niskiego poziomu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Miflippo/Dreamstime.com)

Wczorajsza sesja w USA zakończyła się mieszanymi nastrojami: S&P500 spadł o 0,17 proc., Dow Jones o 0,34 proc., a Nasdaq wzrósł o 0,13 procent. Jednym z czynników, który nie pozwolił na wzrosty były dane z rynku nieruchomości.

Nieoczekiwanie bowiem okazało się, że w kwietniu liczba nowych budów spadła o 12,8 proc. w skali miesiąca do poziomu (rocznego) 458 tys. sztuk. To dane o wiele słabsze od optymistycznych założeń analityków, którzy spodziewali się wzrostu o 2 procent. Równocześnie jest to najniższa liczba nowych domów od 1959 roku.

Załamanie sięgnęło domów wielorodzinnych, których w kwietniu budowano aż o 46 proc. mniej niż w marcu. Przeciwny do niego segment - domów jednorodzinnych (_ single family _) wzrósł, o 2,8 procent. Najwyraźniej Amerykanie, podobnie jak w przypadku samochodów, zaczynają wyznawać zasadę _ małe jest piękne. _

W ubiegłym miesiącu spadła także liczba pozwoleń na budowę domu, o 3,3 procent. Również w tym przypadku oczekiwania były dosyć optymistyczne i sugerowały wzrost - dokładnie o tę samą wartość.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: usa, nieruchomości, budowy domów, kwiecień, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz