Notowania

easyjet
21.11.2009 10:06

Niestosowne zdjęcie znikną z samolotów Easyjet

W pokładowym czasopiśmie ukazały się kontrowersyjne zdjęcia modelek na tle pomnika ofiar holokaustu

Podziel się
Dodaj komentarz
(Travel-UggBoy/CC/Flickr)

Brytyjskie tanie linie lotnicze easyJet wycofają ze swoich samolotów 250 tys. egzemplarzy pokładowego czasopisma, w którym ukazały się kontrowersyjne zdjęcia modelek na tle pomnika ofiar holokaustu - poinformował internetowy serwis BBC.

W listopadowym numerze magazynu pokładowego easyJet znalazły się zdjęcia, na których modelki prezentują projektancką odzież na tle Pomnika Pomordowanych Żydów Europy w Berlinie. Odsłonięty w 2005 r. pomnik ma formę kilku tysięcy betonowych płyt, rozstawionych na powierzchni 19 tys. metrów kwadratowych.

_ - To kolejny dowód banalizacji antysemityzmu i trywializacji zagłady Żydów podczas II wojny światowej _ - ocenił sesję Denis MacShane, prezes Europejskiego Instytutu ds. Badań nad Współczesnym Antysemityzmem.

Gdy artykuł na temat kontrowersyjnej sesji zdjęciowej opublikował na swojej stronie internetowej brytyjski tygodnik _ New Statesman _, linie easyJet zdecydowały się przeprosić za wpadkę i wycofać ze swoich samolotów cały nakład pokładowego pisma.

_ - EasyJet czerpie dumę ze zbliżania różnych kultur i poglądów i jest zniesmaczony niewrażliwą i nietaktowną sesją fotograficzną _ - oświadczył przewoźnik podkreślając, że magazyn wydawany jest przez niezależną od niego spółkę INK.

Zarządzająca berlińskim pomnikiem Fundacja na rzecz Pomnika Pomordowanych Żydów Europy podkreśliła, że nie pozwala na jego fotografowanie w celach komercyjnych.

Tagi: easyjet, samolot, tanie linie, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz