Notowania

skyeurope
22.06.2009 12:21

Niskie loty SkyEurope. Mają ochronę

Tani przewoźnik ma nadzieję, że dzięki temu uda się przeprowadzić restrukturyzację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/APA)

Sąd w Bratysławie przyznał tanim środkowoeuropejskim liniom lotniczym SkyEurope Airline AS ochronę przed wierzycielami.

Linie SkyEurope poinformowały o tym w poniedziałek, podkreślając, że będą dzięki temu mogły zrealizować plan restrukturyzacji, mający uczynić je bardziej atrakcyjnymi dla potencjalnych inwestorów.

Prawo słowackie przewiduje do dziewięciu i pół miesiąca na całkowitą reorganizację w warunkach ochrony przed wierzycielami.

Linie SkyEurope poinformowały, że nie będą odwoływać lotów i że będą regularnie płacić swym dostawcom.

SkyEurope Airline AS powstały w 2001 roku i rozpoczęły latanie w lutym 2002 roku. Agencja Associated Press pisze, że nie udało im się dotąd odnotować zysków. Samoloty SkyEurope latają do 33 miast w 16 krajach europejskich z baz w Bratysławie, Wiedniu i Pradze.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Linie lotnicze nad przepaścią. Straty się podwoją? ]( http://manager.money.pl/news/artykul/linie;lotnicze;nad;przepascia;straty;sie;podwoja,169,0,457897.html )
* [ Air France KLM zwolni 3000 ludzi. Tnie koszty ]( http://manager.money.pl/news/artykul/air;france;klm;zwolni;3000;ludzi;tnie;koszty,81,0,452945.html )
* [ Linie lotnicze gubią milion walizek rocznie. Na zawsze ]( http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/linie;lotnicze;gubia;milion;walizek;rocznie;na;zawsze,100,0,435300.html )
Tagi: skyeurope, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz