Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nissan w tarapatach. Zwolni co 12 pracownika

0
Podziel się:

Japoński producent samochodów walczy o przetrwanie.

Nissan w tarapatach. Zwolni co 12 pracownika
(PAP/EPA)

Japoński producent samochodów walczy o przetrwanie w obliczu załamania sprzedaży samochodów.

Jak donosi BBC informacja o planowanej redukcji została podana przez koncern wraz z prognoza wyniku finansowego na obecny rok podatkowy. Okazało się, że firma spodziewa się straty w wysokości niemal 3 mld dolarów.

Cytowany przez brytyjski serwis szef Nissana Carlos Ghosn podkreśla, że _ najgorsze prognozy co do stanu światowej gospodarki zostały albo się spełniły albo jest nawet gorzej. Przemysł motoryzacyjny jest w kłopotach i Nissan nie jest wyjątkiem. _

ZOBACZ REPORTAŻ BLOOMBERGA O KIEPSKICH WYNIKACH JAPOŃSKICH BANKÓW i FIRM (ang.):

Doniesienia o planach Nissana to kolejna zła wiadomość z Japonii. Ostanie tygodnie to czas kiepskich wiadomości z Kraju Kwitnącej Wiśni. Gospodarka mocno ucierpiała za sprawą kryzysu finansowego. Spada produkcja i kraj oficjalnie znalazł się w recesji. Boleśnie przekonują się o tym zwłaszcza eksporterzy, którzy dodatkowo cierpią za sprawą silnego jena.

Kiepskie wyniku publikują będące dumą japońskiej gospodarki koncerny motoryzacyjne i elektroniczne. W tej ostatniej branży spowolnienie odbiło się na sytuacji takich gigantów jak: Panasonic, Sony, NEC czy Hitachi, które już zapowiedziały redukcje załóg.

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)