Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
noble bank
24.03.2006 12:16

Noble Bank - private banking dla bogatych

Podziel się
Dodaj komentarz

Na przełomie maja i czerwca ruszy nowy bank Leszka Czarneckiego. Noble Bank powstanie z połączenia Wschodniego Banku Cukrownictwa i firmy doradztwa finansowego Open Finance.

Oddziały WBC, jego pracownicy i depozyty klientów już zostali przejęci przez Getin holding. Za bank Leszek Czarnecki zapłacił 210 milionów złotych. Za kilka tygodni Wschodni Bank Cukrownictwa zmieni oficjalnie nazwę na Noble Bank.

Docelowo w ofercie Noble Banku znajdą się: doradztwo finansowe, doradztwo w obszarze nieruchomości, fundusze inwestycyjne i asset management , finansowanie hipoteczne (selektywne), rachunki inwestycyjne, depozyty strukturyzowane, karty kredytowe (w miarę rozwoju działalności). Będzie to oferta adresowana do klientów o wysokich wymaganiach i wyższym niż średni stopniu zamożności.

Aby spełnić warunki klienta Noble Banku, wystarczy wpłacić w jednej transzy kwotę wysokości 100 tys. zł lub zadeklarować minimalne wpływy miesięczne o wysokości 500 złotych.

Absolutną nowością będzie sprzedaż produktów finansowych oferowanych przez inne banki. Strategię rozszerzania współpracy z instytucjami finansowymi opracowują członkowie zarządu Open Finance - pośrednika fiinansowego, który współpracuje z 50 innymi instytuacjami.

Spółka Open Finance, której 100% akcjonariuszem jest Noble Bank, wraz ze swoją ogólnokrajową siecią 19 placówek będzie stanowić jeden z kluczowych kanałów dystrybucji produktów Noble Bank. Sukcesywnie, Noble Bank będzie rozwijał własną sieć placówek w głównych miastach w Polsce. Docelowo przewiduje się powstanie 20 placówek w ciągu pierwszych 3 lat działalności banku.

Pierwszy oddział banku powstanie w Warszawie w drugiej połowie maja. Do końca tego roku powstaną jeszcze cztery: w Poznaniu, Wrocławiu i kolejne w Warszawie.

Tagi: noble bank, business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz