Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nokia
19.06.2006 13:14

Nokia i Siemens chcą się połączyć

Fińska Nokia i niemiecki Siemens zgodziły się na połączenie swoich działów urządzeń telekomunikacyjnych i powołanie jednej z największych w świecie firm w tej branży - poinformowały w poniedziałek obie kompanie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Fińska Nokia i niemiecki Siemens zgodziły się na połączenie swoich działów urządzeń telekomunikacyjnych i powołanie jednej z największych w świecie firm w tej branży - poinformowały w poniedziałek obie kompanie. *
Obie firmy stworzą spółkę joint-venture o nazwie Nokia Siemens Networks, w której akcje będą dzielić równo po połowie. Przewiduje się, że roczne obroty spółki wyniosą 15,8 mld euro (20 mld USD).

Główna siedziba kompanii znajdzie się w ojczyźnie Nokii - Finlandii. W Monachium, skąd pochodzi Siemens, zostanie umieszczone siedziba regionalna. Na czele spółki Nokia Siemens Network stanie dotychczasowy szef działu telekomunikacji w Nokii, Simon Beresford-Wylie.

Decyzję o fuzji zarządy obu kompanii podjęły po połączeniu się dwóch innych firm z branży telekomunikacyjnej, francuskiej Alcatel i amerykańskiej Lucent Technologies.

Tagi: nokia, siemens, telekomunikacja, business news, wiadomości, gospodarka, manager, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz