Notowania

Przejdź na
nokia
16.10.2009 06:35

Nokia na blisko miliardowym minusie

Zaważył spadek sprzedaży w Azji i Ameryce Północnej - tłumaczy prezes Olli-Pekka Kallasvuo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe/nokia.com)

Od lipca do września fiński potentat komórkowy stracił 913 milionów euro. -_ Zaważył spadek sprzedaży w Azji i Ameryce Północnej - _ tłumaczy prezes Olli-Pekka Kallasvuo.

Sprzedaż telefonów i urządzeń mobilnych przyniosła Nokii w ostatnich trzech miesiącach 9,8 miliarda euro - szacuje BBC. Rok wcześniej, w tym samym okresie sprzedaż była wyższa o 2,4 miliarda euro, a Nokia mogła pochwalić się 1,1 miliarda euro zysku.

Ten rok nie jest już dla Nokii tak udany. Wszystko za sprawą konkurentów, którzy wcześniej postawili na smartfony, które - jak w przypadku Apple - cieszą się znacznie większą popularnością niż telefony z Finlandii.

Nokia prognozuje, że cały rynek urządzeń mobilnych skurczy się w tym roku o 7 procent. Koncern podkreśla jednocześnie, że nie wszędzie notuje spadek sprzedaży. W Europie, Ameryce Łacińskiej, na Środkowym Wschodzie i w Afryce sprzedaje więcej niż przed rokiem, co pozwoliło utrzymać 38 procent globalnego rynku komórek.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: nokia, business news, wiadomości, wiadmomości, telekomunikacja, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz