Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nokia
14.06.2012 10:20

Nokia zwolni 10 tysięcy osób. To oni wygryźli fińskiego giganta

Zapowiedziane redukcje zatrudnienia oznaczają, że od września 2010 roku, gdy na czele Nokii stanął Stephen Elop, pracę w tej firmie straci ponad 40 tys. osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Fiński koncern zapowiedziała zwolnienie w swych zakładach w różnych krajach kolejnych 10 tysięcy pracowników do końca 2013 roku, motywując to koniecznością cięcia kosztów.

Reuters informuje, że zamknięte zostaną m.in. jedyne zakłady Nokii w Finlandii. Według agencji dpa zlikwidowana zostanie też placówka badawczo-rozwojowa w niemieckim Ulm, zatrudniająca obecnie 730 osób. Zapowiedziane redukcje zatrudnienia oznaczają, że od września 2010 roku, gdy na czele Nokii stanął Stephen Elop, pracę w tej firmie straci ponad 40 tys. osób.

Akcje Nokii spadły o ponad 70 proc. od lutego 2011 roku, gdy firma ogłosiła, że rezygnuje ze swego systemu operacyjnego Symbian i przechodzi na Windows Phone Microsoftu. We współpracy z Microsoftem Nokia stara się poprawić swą pozycję na rynku smartfonów z telefonami Lumia, ale dotychczas popyt na nie jest dość skromny.

Przez wiele lat Nokia była największym producentem telefonów komórkowych, ale musiała ustąpić pierwszeństwa południowokoreańskiemu Samsungowi i firmie Apple z jej iPhonem.

Czytaj więcej w Money.pl
Zwolnią jedną czwartą załogi. Przez kryzys Na redukcji etatów firma chce zyskać około 1 mld euro w przeciągu roku.
Drastyczne cięcia w Nokii. Zaczną od... Fiński producent komórek traci na rzecz firmy Apple i telefonów pracujących na systemie Android.
Wielka sieć zwalnia ludzi. Tysiące na bruk Zdaniem związkowców, cięcia mogą dotknąć nawet trzech tysięcy pracowników. Będą protestować.
Tagi: nokia, business news, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, manager, strategie, z rynku, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz