Notowania

Przejdź na
linie lotnicze
09.02.2011 12:57

Norwegia: co drugi pilot zasypia za sterami

Wszystkiemu winne zmęczenie, tłumaczą piloci, którzy pracują po 60 godzin tygodniowo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Edilyn/CC/Flickr)

Jeden na dwóch pilotów norweskich linii lotniczych przyznaje, że zdarzyło mu się zasnąć w kokpicie, nie informując o tym drugiego pilota. Zdaniem lotników wiąże się to z szybkim tempem pracy.

W badaniu, przeprowadzonym przez publicznego nadawcę radiowo-telewizyjnego NRK, udział wzięło 389 pilotów. Często piloci uzgadniają między sobą, że jeden z nich zdrzemnie się podczas lotu. Jednak 48 procent przepytanych przyznało, że nie powiadamiając o tym drugiego pilota zdarzyło się im _ co najmniej raz _ zasnąć w kokpicie. 2 procent robi to _ często _.

Ośmiu na dziesięciu pilotów popełniło błędy podczas lotu, które były bezpośrednim wynikiem zmęczenia, wynika z badania.

_ - Obawiamy się, że oznacza to, iż piloci przychodzą do pracy przemęczeni _ - powiedział wiceprzewodniczący Norweskiego Stowarzyszenia Pilotów Linii Lotniczych Alexander Wasland. _ - W celu poprawy wyników firmy dokonano zmiany przepisów, wydłużając czas pracy i skracając czas odpoczynku _ - dodał. Według Waslanda, często piloci pracują 60 godzin tygodniowo, w tym po 13 godzin dziennie kilka dni z rzędu.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t92920.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/lot;chce;ruszyc;na;podboj;azji;beda;nowe;trasy,49,0,766513.html) LOT chce ruszyć na podbój Azji. Będą nowe trasy?
Na stronie internetowej NRK pojawiły się fragmenty programu na temat pracy pilotów, który zostanie wyemitowany w środę wieczorem._ - Kompletną nieodpowiedzialnością są 12-godzinne dni pracy w czasie śnieżyc i burz _ - wyjaśnia w programie jeden z pilotów, dodając, że w kokpicie _ panuje hałas o natężeniu 80 decybeli _. Piloci _ pracują w warunkach, które gdzie indziej byłyby zabronione _.

Minister transportu i łączności Magnhild Meltveit Kleppa powiedziała w rozmowie z NRK, że zwróci się do dyrekcji generalnej norweskiego lotnictwa cywilnego o przyjrzenie się wynikom badania.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t85948.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/piloci;lufthansy;ida;na;reke;zarzadowi,46,0,636974.html) Piloci Lufthansy idą na rękę zarządowi Związki zawodowe zgodziły się na zamrożenie płac do marca przyszłego roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/173/t91565.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/piloci;lufthansy;ponownie;groza;strajkiem,75,0,601931.html) Piloci Lufthansy ponownie grożą strajkiem Czterodniowy strajk ma się rozpocząć 13 kwietnia. Przystąpi do niego 4,5 tys. pilotów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t85948.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/strajk;w;lufthansie;bedzie;kosztowal;10;mln;euro;dziennie,199,0,588487.html) Strajk w Lufthansie będzie kosztował 10 mln euro dziennie Protestujący domagają się gwarancji zatrudnienia.
Tagi: linie lotnicze, norwegia, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz