Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Norwegia odmawia Apple. Nie będzie zdjęć Oslo

0
Podziel się:

Koncern chciał fotografować miasto, na potrzeby aplikacji z mapami 3D. Przez Breivika nie dostał na to licencji.

Norwegia odmawia Apple. Nie będzie zdjęć Oslo
(mroach/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Rząd Norwegii odmówił koncernowi Apple zgody na wykonanie zdjęć Oslo z powietrza na potrzeby aplikacji oferującej mapy z widokiem 3D. Według dziennika _ Aftenposten _ powodem są podwyższone standardy bezpieczeństwa po zamachach Andersa Breivika.

Do wykonania zdjęć Oslo z lotu ptaka potrzebna jest specjalna licencja, a tej amerykańskiej firmie odmówiono - pisze BBC w poniedziałek.

_ Aftenposten _ zauważa, że odmowa ma związek z podwyższonymi standardami bezpieczeństwa od czasu podwójnego zamachu w dzielnicy rządowej w centrum Oslo i na pobliskiej wyspie Utoya, gdzie Breivik, prawicowy ekstremista, zabił łącznie 77 osób.

_ - W Norwegii od tego czasu toczy się debata o bezpieczeństwie, m.in. o tym, jak powinny być zabezpieczone budynki rządowe. Kwestia dotyka (m.in.) fotografii lotniczej _ - powiedział Henning Carr Ekroll z _ Aftenposten _.

_ - Rząd nic już nie może zrobić w sprawie zdjęć satelitarnych, ale na zdjęcia lotnicze, które dają fotografie w lepszej rozdzielczości, potrzeba specjalnej zgody _ - dodał. Zauważył też, że w aplikacji Apple'a próżno by szukać zarówno siedziby amerykańskiego resortu obrony w Arlington, jak i głównej siedziby CIA w Langley.

Czytaj więcej w Money.pl
Oblali ich kwasem. Tu jest niebezpiecznie Pięć osób zostało dziś przesłuchanych w związku z oblaniem kwasem dwóch brytyjskich wolontariuszek w stanowiącym autonomiczną część Tanzanii Zanzibarze.
Pytają o kod pocztowy? Nie odpowiadaj Same kody pocztowe nie są danymi osobowymi, ale kiedy połączy się je z numerem karty, którą płacimy za zakupy, można ustalić tożsamość klienta.
Będzie komitet ds. bezpieczeństwa państwa Zajmie się opiniowaniem projektów budżetów służb specjalnych, współpracą międzynarodową służb oraz zapewnieniem bezpieczeństwa żołnierzom wysyłanym na misje zagraniczne.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)