Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowa oferta zarządu zamknie spór w British Airways?

0
Podziel się

Związkowcy są gotowi odroczyć głosowanie nad strajkami.

Nowa oferta zarządu zamknie spór w British Airways?
(bribriTO/CC/Flickr)
bErHDLxh

Brytyjski związek zawodowy Unite jest gotów odroczyć głosowanie nad kolejnymi strajkami w British Airways. Miało się ono odbyć w przyszły wtorek. Dalsze strajki tego lata dotknęłyby dziesiątki tysięcy rodzin, które już zaplanowały wakacje zagranicą i wykupiły bilety lotnicze.

Sekretarz Unite, Tony Woodley powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że związek chce dać swoim członkom możliwość ustosunkowania się do najnowszej oferty rozwiązania sporu. W tej ofercie, którą dyrekcja British Airways określa jako _ ostateczną _, nie ma wzmianki o przywróceniu załogom pokładowym przywileju ulgowych i darmowych przelotów. Dyrekcja odebrała go wszystkim tym, którzy wzięli udział w dotychczasowych strajkach.

Tony Woodley powiedział BBC:_ Niestety, dyrekcja nadal chce karać ludzi, którzy byli na legalnym strajku, odbierając im przywilej podróży, a chodzi nie tylko o naszych ludzi, ale o ich rodziny, dzieci. _

bErHDLxj

Jużpoprzednia seria strajków - w maju i czerwcu - dotyczyła w zasadzie tylko tej sprawy. Dyrekcja British Airways i związkowcy już kilka miesięcy temu zawarli ugodę w zasadniczym sporze o zmiany w warunkach pracy i wynagrodzeń, mające umożliwić liniom zlikwidowanie deficytu. Zajadłość obu stron sporu zdaje się wskazywać, że związkowcy odrzucą ofertę pracodawcy i tego lata może dojść do kolejnych strajków w British Airways.

ZOBACZ TAKŻE:

bErHDLxK
business news
wiadomości
KOMENTARZE
(0)