Notowania

british airways
27.06.2010 15:09

Nowa oferta zarządu zamknie spór w British Airways?

Związkowcy są gotowi odroczyć głosowanie nad strajkami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bribriTO/CC/Flickr)

Brytyjski związek zawodowy Unite jest gotów odroczyć głosowanie nad kolejnymi strajkami w British Airways. Miało się ono odbyć w przyszły wtorek. Dalsze strajki tego lata dotknęłyby dziesiątki tysięcy rodzin, które już zaplanowały wakacje zagranicą i wykupiły bilety lotnicze.

Sekretarz Unite, Tony Woodley powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że związek chce dać swoim członkom możliwość ustosunkowania się do najnowszej oferty rozwiązania sporu. W tej ofercie, którą dyrekcja British Airways określa jako _ ostateczną _, nie ma wzmianki o przywróceniu załogom pokładowym przywileju ulgowych i darmowych przelotów. Dyrekcja odebrała go wszystkim tym, którzy wzięli udział w dotychczasowych strajkach.

Tony Woodley powiedział BBC:_ Niestety, dyrekcja nadal chce karać ludzi, którzy byli na legalnym strajku, odbierając im przywilej podróży, a chodzi nie tylko o naszych ludzi, ale o ich rodziny, dzieci. _

Jużpoprzednia seria strajków - w maju i czerwcu - dotyczyła w zasadzie tylko tej sprawy. Dyrekcja British Airways i związkowcy już kilka miesięcy temu zawarli ugodę w zasadniczym sporze o zmiany w warunkach pracy i wynagrodzeń, mające umożliwić liniom zlikwidowanie deficytu. Zajadłość obu stron sporu zdaje się wskazywać, że związkowcy odrzucą ofertę pracodawcy i tego lata może dojść do kolejnych strajków w British Airways.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Szef British Airways nie chce rocznej premii ]( http://manager.money.pl/news/artykul/szef;british;airways;nie;chce;rocznej;premii,163,0,630947.html )
* [ Zarząd BA rozmawia, bo nie chce 10 dni strajku ]( http://manager.money.pl/news/artykul/zarzad;ba;rozmawia;bo;nie;chce;10;dni;strajku,91,0,626267.html )
Tagi: british airways, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz