Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
visa
24.03.2006 12:03

Nowa usługa Visy - wypłaty gotówki w kasach sklepowych

Wszyscy posiadacze kart Visa będą mogli pobierać pieniądze sklepach i na stacjach benzynowych. Do tej pory taką usługę oferował jednynie BZWBK.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wszyscy posiadacze kart Visa będą mogli pobierać pieniądze sklepach i na stacjach benzynowych. Do tej pory taką usługę oferował jednynie BZWBK. *

Wadą rozwiązania oferowanego przez bank BZWBK było jednak ograniczenie liczby punktów, gdzie można było wypłacić gotówkę z terminala. Wprowadzenie usługi przez Visę oznaczać będzie dostępność do gotówki we wszystkich kasach sklepowych, które obsługują karty debetowe Visa i wyrażą na to zgodę.

Przy każdych, nawet najmniejszych zakupach, za którą będziemy płacić kartą Visa, będzie można wypłacić gotówką do dwustu złotych. Pieniędzy nie będzie jednak można wypłacać na kartę kredytową. "Rzeczpospolita" uzyskała zapewnienie konkurencyjnego wystawcy kart - Mastercard - że również pracuje nad udostępnieniem takiej usługi.

Takie rozwiązanie jest wygodne dla klientów, ale i korzystne dla sklepów, ponieważ pozbywałyby się gotówki, której przechowywanie, liczenie i ubezpieczenie wiąże się z wysokimi kosztami. Banki też skorzystają, ponieważ mogą liczyć na odciążenie własnych bankomatów, których w Polsce jest wciąż zbyt mało w stosunku do potrzeb i do średniej europejskiej.
"Cash Back" uruchomiliśmy dość dawno, bo pod koniec 2004 roku, ale od tego czasu nie odnotowaliśmy gwałtownego wzrostu zainteresowania. Duża część klientów banków nie korzysta wciąż jeszcze z bankomatów. Potrzeba więc czasu, aby przyzwyczaili się do nowego sposobu korzystania z kart płatniczych - mówi Grzegorz Adamski, rzecznik praowy BZWBK.

Wspomniana usługa działa już w Banku BZWBK. Od usługi proponowanej przez Visa różni się tym, że działa ona w obiegu zamkniętym (tzw. cash back wewnętrzny), a więc dostępna jest wyłącznie dla posiadaczy kart wydanych przez BZWBK i handlowców, którzy posiadają terminale Card Point i wyrazili zgodę na uruchomienie takiej usługi w ich sklepie. Podczas zakupów o wartości minimalnej równej 50 złotych można wypłacić ze sklepowej kasy do 200 złotych gotówki.

Tagi: visa, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz