Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inwestycje w polsce
22.05.2013 06:38

Nowe centrum inżynieryjne powstanie we Wrocławiu

W budynku o powierzchni 800 m kw., oprócz zaplecza laboratoryjnego i sal szkoleniowych, mieścić się będą także pomieszczenia administracyjne. Wartość inwestycji to 6 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(shotbydave/iStockphoto)

Kamień węgielny pod budowę nowego centrum inżynieryjno-aplikacyjnego firmy Balluff, zajmującej się automatyka przemysłową, wmurowano we Wrocławiu. Wartość inwestycji, która ma być gotowa w ciągu sześciu miesięcy, to ok. 6 mln zł.

Jak powiedział wczoraj prezes firmy Paweł Stępień, o budowie nowego centrum w stolicy Dolnego Śląska zdecydowała przede wszystkim korzystne położenie miasta w Europie środkowo-wschodniej, jego dobre skomunikowanie ze Śląskiem i Małopolską oraz duże uprzemysłowienie regionu.

_ To dla nas tak istotne, ponieważ prowadzimy działalność nie tylko w Polsce, ale także wspieramy nasze oddziały w innych krajach europejskich oraz w Rosji _ - powiedział prezes.

W powstającym budynku o powierzchni blisko 800 m kw., oprócz zaplecza laboratoryjnego i sal szkoleniowych, mieścić się będą również pomieszczenia biurowo-administracyjne. Po jego ukończeniu firma chce zatrudnić ok. dziesięciu nowych pracowników.

_ W centrum zamierzamy m.in. przekazywać wiedzę konieczną do sprawniejszego funkcjonowania nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz pracować nad projektami wspomagającymi procesy produkcji i logistyki. Dostarczanie innowacyjnych produktów wymaga odpowiedniej wiedzy inżynierskiej, a także umiejętności zastosowania projektowanych rozwiązań w praktyce _ - podkreślił Stępień.

Inwestycja powstaje w pobliżu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ oraz instytutów Politechniki Wrocławskiej, z którymi firma Balluff zamierza ściśle współpracować.

Balluff jest częścią międzynarodowej grupy, zajmującej się wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, głównie innowacyjnych sposobów automatyzacji produkcji, przede wszystkim w przemyśle motoryzacyjnym, AGD, drzewnym oraz elektronicznym.

Czytaj więcej w Money.pl
Erbud rozbuduje Centrum Kliniczne we Wrocławiu Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach projektu: „Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu – Przylądek Nadziei "
Dokończą najważniejszą inwestycję na Śląsku Budowa centrum, które miało być gotowe wiosną tego roku, to jedna ze sztandarowych inwestycji realizowanych w Katowicach.
Erbud wybuduje biurowiec w Warszawie Kontrakt o wartości 19,1 mln złotych netto zostanie zrealizowany do końca maja 2014 roku.
Tagi: inwestycje w polsce, inwestycja, business news, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, strategie, z rynku, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz