Notowania

Przejdź na

Nowe połączenie lotnicze ze Szczecina do Stavanger w Norwegii

Lot ze Szczecina do norweskiego Stavanger trwa dwie godziny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz War/cc/wikimedia commons)

Linie lotnicze Wizz Air zainaugurowały w piątek regularne rejsy na trasie Stavanger-Szczecin. Airbus A-320 tego przewoźnika wylądował na podszczecińskim lotnisku w Goleniowie ze 157 pasażerami na pokładzie; w podróż powrotną zabrał 98 osób.

Lot ze Szczecina do norweskiego Stavanger trwa dwie godziny. Jak zapowiada przewoźnik, rejsy odbywać się będą dwa razy w tygodniu - do końca marca w poniedziałki i piątki, a później we wtorki i soboty.

Zapowiadając w listopadzie ub.r. w Szczecinie otwarcie dwóch nowych połączeń z Goleniowa (do Stavanger oraz Oslo Torp), dyrektor handlowy Wizz Air Gyoergy Abran mówił, że w pierwszym roku ich funkcjonowania przewozy szacowane są na około 60 tys. pasażerów.

Połączenie do Oslo rusza w sobotę. Rejsy także będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Port lotniczy Szczecin-Goleniów oprócz nowego połączenia obsługuje też rejsy do Warszawy, Londynu, Dublina, Oslo, Liverpoolu, a także czarterowe loty turystyczne.

Województwo zachodniopomorskie ma w spółce 8,85 proc. udziałów. Pozostali udziałowcy to: Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (49,51 proc.), Gmina Miasto Szczecin (37,23 proc.) oraz Gmina Goleniów (4,42 proc.).

Szczecin jest ósmym w Polsce regionalnym lotniskiem w siatce połączeń Wizz Air, która obejmuje 86 lotnisk w 30 krajach. Według wcześniejszych informacji Wizz Air zakłada w tym roku zwiększenie liczby połączeń w Europie z ponad 250 do 300 oraz wzrost liczby pasażerów z ponad 12 mln w 2012 r. do ok. 13,5 mln osób w br. Flota przewoźnika ma powiększyć się z 39 do 45 maszyn.

Czytaj więcej o nowych połączeniach w Money.pl

Tagi: nowe połączenia lotnicze, wizz air, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz