Notowania

Przejdź na
nyse
20.12.2012 17:52

Nowojorska giełda kupiona. To największa transakcja ostatnich lat

Istniejąca zaledwie od 12 lat spółka, kupiła NYSE Euronext, do którego należą największe giełdy w USA, Francji i Holandii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

IntercontinentalExchange Inc, 12- letnia giełda kontraktów na energię i towarów, kupiła NYSE Euronext za 8,2 mld dol. - informuje Bloomberg.

ICE zapłaci w gotówce za akcje o wartości 8,2 miliardów dolarów. Oznacza to, że wyłozy 33,12 dolarów za jedną akcję akcje dla właściciela New York Stock Exchange, 38 procent powyżej wczorajszego kursu zamknięcia. Przejmie w ten sposób kontrolę nad największym na świecie rynku akcji.

Obie rady nadzorcze zatwierdziły wniosek i firmy oczekują, aby zakończyć transakcję w drugiej połowie 2013 roku.

Przejęcie NYSE Euronext, do którego należą największe giełdy w USA, Francji i Holandii, z drugim największym rynkiem kontraktów podkreśla z jednej strony rosnące znaczenie instrumentów pochodnych, a z drugiej słabnące znaczenie 220 letniej giełdy nowojorskiej.

Jeffrey Sprecher, prezes IntercontinentalExchange, stanie na czele połączonej firmy, Duncan Niederauer z NYSE został jej prezydentem.

Wartość rynkowa IntercontinentalExchange wzrosła do 9,3 miliardów dolarów, jak jej akcje wzrosły 7,4 procent - doniósł Bloomberg.

Czytaj więcej w Money.pl
W tej dziedzinie banki mają się czym chwalić. Gwałtowny wzrost Już blisko 19,8 miliona Polaków korzysta z bankowości internetowej. Widać jednak zagrożenia.
Rozczarowujące dane z USA i kolejny rekord na GPW Przez większość dzisiejszej sesji WIG20 znajdował się pod kreską. W ostatniej fazie notowań zaatakowali jednak kupujący.
Spadki na Wall Street. Inwestorzy coraz bardziej boją się o... Giełdy za Oceanem zakończyły tydzień trzecim kolejnym spadkiem indeksów.
Tagi: nyse, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz