Notowania

bankowość internetowa
16.11.2011 17:23

Nowy bank w sieci. Liczy na zebranie 2,5 mld zł oszczędności

BGŻOptima, spodziewa się, że w ciągu dwóch lat pozyska 100 tys. klientów

Podziel się
Dodaj komentarz
(media.bgz.pl)

Bank BGŻ, który jutro uruchomi bank internetowy BGŻOptima, spodziewa się, że w ciągu dwóch lat pozyska 100 tys. klientów, a wartość zgromadzonych środków przekroczy w tym czasie 2,5 mld zł, poinformował wiceprezes Wojciech Sass.

Pieniądze na rachunku oszczędnościowym są oprocentowane według zmiennej stopy procentowej- 4,60 proc. w skali roku. Można wybrać konto indywidualne, konto firmowe, konto wspólne, konto dla dziecka. Bank deklaruje, że za przelewy nie będzie pobierał żadnych opłat, bez względu na ich wysokość. Aby otworzyć Konto BGŻOptima wystarczy pierwszy przelew na 1 zł.

_ - Najważniejszym dla nas celem jest to, aby w świadomości polskich klientów BGŻOptima był numerem jeden w dziedzinie oszczędzania i inwestowania w internecie. Drugi cel, to taki, aby w ciągu najbliższych dwóch lat bankowało z nami 100 tys. klientów. Chcemy zebrać w tym czasie 2,5 mld zł oszczędności _ - powiedział Sass podczas konferencji prasowej.

Dodał, że bank liczy w dużej mierze na pozyskanie nowych klientów, choć oferta skierowana jest także do obecnych.

Wiceprezes poinformował, że nakłady na realizację projektu, dla którego know-how dostarczył Rabobank, główny akcjonariusz Banku BGŻ, wynoszą kilkadziesiąt milionów złotych.

_ - To dla nas jeden z najważniejszych projektów, które prowadzimy. Zainwestowaliśmy kilkadziesiąt milionów złotych w segment, w który mocno wierzymy. Zwrot z inwestycji oceniamy na cztery lata _- powiedział Sass.

BGŻOptima ruszy z ofertą w czwartek, 17 listopada, i na początek zaoferuje rachunek oszczędnościowy, lokatę 1-dniową oraz lokaty terminowe oraz jednostki uczestnictwa 15 wybranych funduszy inwestycyjnych.

_ - Postanowiliśmy zaoferować proste rozwiązania oszczędnościowe i inwestycyjne. Stawiamy na długoterminowe relacje. W przyszłym roku chcemy zaoferować rachunek brokerski, połączony z rachunkiem oszczędnościowym, polisolokaty oraz produkty strukturyzowane _ - powiedział dyrektor zarządzający BGŻOptima Piotr Grzybczak.

Wiceprezes poinformował, że BGŻOptima ma być bankiem _ drugiego _ wyboru dla klientów. Bank nie wymaga przeniesienia rachunku i określonych wpływów, nie narzuca także żadnych ograniczeń w wypłatach środków z konta oszczędnościowego. Wszystkie takie transakcje realizowane są za darmo. Bank umożliwia zawarcie umowy przez SMS.

_ - To pierwszy bank w Polsce specjalizujący się wyłącznie w oszczędzaniu. To jest duży segment rynku, który będzie dynamicznie się rozwijał. Klienci coraz bardziej odczuwają dużą potrzebę oszczędności za pośrednictwem internetu _ - zaznaczył.

Bank BGŻOptima jest częścią Banku BGŻ, jednak jego oferta nie będzie dostępna w oddziałach tego banku, a wyłącznie w internecie. Objęty jest obowiązkowym systemem gwarantowania Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

O sytuacji polskich instytucji finansowych czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t101282.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/moodys;czarno;widzi;przyszlosc;naszych;bankow,141,0,966797.html) Polskie banki podupadną? Oceniane są na... Prezes NBP Marek Belka szeroko komentuje decyzję agencji ratingowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t153433.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/ktore;banki;dopasowaly;sie;do;ustawy;antyspreadowej;sprawdz,89,0,897113.html) Jak banki stosują ustawę antyspreadową? Money.pl pierwszy przedstawia interpretację Ministerstwa Gospodarki, z której wynika, że nie wszystkie banki respektują nowe regulacje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t101281.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/interwencje;walutowe;jak;dlugo;stac;nas;na;obrone;zlotego,27,0,920603.html) Wojna ze spekulantami - miliard euro dziennie Rezerwy NBP, środki w BGK i linia kredytowa MFW pozwalają na obronę kursu złotego przez około 100 dni.
Tagi: bankowość internetowa, bgz, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz