Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy guru światowej finansjery inwestuje w złoto

0
Podziel się:

John Paulson już w 2007 r. przewidział kryzys na rynku kredytów hipotecznych. Teraz kupuje kopalnie.

Nowy guru światowej finansjery inwestuje w złoto
(PAP/EPA)
bESkjkRN

Gdy inni tracili fortuny, 53-letni amerykański finansista John Paulson zarobił w zeszłym roku 4 miliardy dolarów. Jaki plan na ten rok ma człowiek, którego omija kryzys? Kopalnia złota.

Z pieniędzy, które zarobił w zeszłym roku, Paulson kupił luksusową posiadłość za 41 miliony dolarów. Stać go było na ten wydatek, ponieważ przewidział kryzys na rynku kredytów subprime i uniknął strat związanych z inwestycjami w toksyczne aktywa.

Jednak nie zamierza poprzestać na konsumpcji. W tym roku planuje inwestycje w złoto. 1,3 miliarda dolarów z zarobionych pieniędzy Paulson przeznaczył na zakup akcji AngloGold Ashanti - południowoafrykańskiej kopalni złota.

bESkjkRP

Ta transakcja może stać się ważnym sygnałem dla inwestorów z całego świata. Paulson jest teraz niezaprzeczalnym autorytetem, bo nie tylko przewidział kryzys, ale miał na tyle odwagi, by w swoich inwestycjach kierować się własnymi spostrzeżeniami. A przecież w 2007 roku, bo właśnie wtedy Paulson uświadomił sobie zagrożenie, reszta światowej finansjery uznawała jego obawy za histerię konserwatysty.

Zakup kopalni złota przez Johna Paulsona jest też znakiem, że w trudnych czasach są jeszcze branże, w których można upatrywać zysków.

Raport Money.pl
*Inwestycje w złoto. Kryzysowe koło ratunkowe? * Szykuje się kolejny atak cen złota na psychologiczny poziom 1000 dolarów za uncję. To byłaby trzecia próba w ostatnich miesiącach. Stara zasada, do trzech razy sztuka, może się tym razem sprawdzić. Czytaj w Money.pl
bESkjkSq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)