Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy Jork handluje monetami

Miasto Nowy Jork ma pomysł na biznes. Wyprzedaje nietypowe monety, które znaleziono w parkometrach. Kilogram kosztuje od 4 do 8 dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Miasto Nowy Jork ma pomysł na biznes. Wyprzedaje nietypowe monety, które znaleziono w parkometrach. *Parkometry akceptują bowiem wszystkie monety, które przypominają wagą i wielkością monetę 25-centową. Miasto zarządzające wpływami z opłat parkingowych nie wymienia nawet tych wciąż obowiązujących walut, ponieważ mają za niską wartość nominalną.

Dochody z parkometrów sięgają rocznie 90 mln dolarów. Teraz dodatkowe wpływy może generować sprzedaż monet kolekcjonerskich. W końcu znalezione, nie kradzione. Miasto sprzedaje kolekcjonerom te pieniądze na wagę.

Urząd Transportowy podaje, że w parkometrach wciąż znajdowane są monety z innych krajów, zwłaszcza z tych, w których miała miejsce denominacja. Jak mówi agencji AP jego przedstawiciel Anthony Alfano, największą popularnością cieszą się greckie monety wycofane z obiegu: drachmy. Są też dawne austriackie szylingi oraz waluta Ghany.

W ostatnim czasie uzbierano 227 kilogramów monet Mają one trafić do sprzedaży już w poniedziałek. Funt monet będzie kosztować od 2 do 4 dolarów.

Miasto zaczęło sprzedaż bezwartościowej waluty w latach 90. W międzyczasie mechanizm w automatach wciąż jest udoskonalany i coraz rzadziej daje sie oszukiwać zagranicznymi monetami. Wskazują na to statystyki: w roku 2001 miasto wystawiło na sprzedaż 650 kg takich znalezisk, a w zeszłym roku zaledwie 325 kilogramów.

Tagi: nowy jork, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz