Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
windows 7
09.01.2009 12:25

Nowy Windows oficjalnie zaprezentowany

Steve Ballmer zaprezentował na targach CES 2009 nową wersję Windowsa. Od dziś oficjalne demo do pobrania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szefowie Microsoftu jak zwykle podkreślali swoje zadowolenie z produktu. Twierdzą, że Windows 7 - podobnie, jak poprzednie - jest najlepszym systemem operacyjnym, jaki stworzyli.

Oficjalna wersja systemu Windows 7 ma być od dziś osiągalna na stronie Microsoftu. Szef firmy Steve Ballmer zaprezentował ją już na targach elektronicznych. Występując na Consumer Electronic Show, przekonywał że nowy system operacyjny będzie doskonałym narzędziem do komunikacji, dzielenia się zasobami i wydajniejszej pracy.

ZOBACZ, JAK PREZENTOWAŁ NOWEGO WINDOWSA STEVE BALLMER (ANG.):

Czym może pochwalić się nowy system operacyjny Microsoftu? Windows 7 ma nowy mechanizm Home Group, który usprawnia tworzenie lokalnych sieci i odnajdywanie w nich komputerów. Twórcy unowocześnili też pulpit, dzięki czemu łatwiej zarządza się plikami i włącza aplikacje. Pojawiają się nowe listy odniesienia, podglądy i paski zadań.

System operacyjny ma też nie przeszkadzać w pracy użytkownikowi i oszczędniej korzystać z zasobów baterii. Chociaż twórcy systemu dalej deklarują, że przywiązują dużą wagę do bezpieczeństwa komputera, zrezygnowali z UAC (User Account Control), który nieustannie powiadamiał o zagrożeniach. W jego miejsce wstawiony został system AppLocker - narzędzie dla administratorów, dzięki któremu będą oni mogli konstruować listy dozwolonych programów.

Microsoft nie zapomniał też o rozrywce. Nowy Windows będzie łatwiej współpracował z urządzeniami zewnętrznymi, a media player będzie obsługiwał więcej formatów.

Wersja demo ma niedużo większe wymagania od visty. Żeby używać jej na swoim komputerze, trzeba mieć procesor 1Ghz, 1 GB pamięci RAM, 16 GB miejsca na twardym dysku, kartę wideo mającą 128 MB pamięci i obsługującą DX9. Wymagania sprzętowe ostatecznej wersji mogą być większe, ale firma planuje, żeby system nie był zbyt obciążający jeśli chodzi o zasoby komputera.

Zobacz także:

Tagi: windows 7, business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz