Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

OFE Bankowy przejmie OFE Polsat. Jest zgoda

0
Podziel się:

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na przejęcie.

OFE Bankowy przejmie OFE Polsat. Jest zgoda
(Creatista/Dreamstime)

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na przejęcie zarządzania Otwartym Funduszem Emerytalnym Polsat przez PKO BP Bankowy Powszechne Towarzystwo Emerytalne.

Datę rozpoczęcia likwidacji OFE Polsat ustalono na 16 kwietnia 2013 r., a datę jej zakończenia - na 19 lipca 2013 r. 19 lipca 2013 r. aktywa OFE Polsat zostaną przeniesione do PKO BP Bankowy OFE.

_ Oceniając wniosek, Komisja wzięła w szczególności pod uwagę interes członków obu OFE, w tym ponoszenie przez obecnych członków obu funduszy niższej opłaty za zarządzanie w OFE powstałym po połączeniu aktywów oraz obniżenie opłaty od składki dla członków PKO BP BANKOWY OFE _- napisano w komunikacie.

_ Warunkiem przejęcia zarządzania OFE POLSAT przez PKO BP BANKOWY PTE SA jest bowiem wejście w życie decyzji KNF o obniżeniu opłaty od składki do poziomu obecnie obowiązującego dla OFE POLSAT, tj. do wysokości 3,4 proc. kwoty z wpłacanych składek, nie później niż w dniu 19 lipca 2013 r. _ - dodano.

Fundusz powstały z połączenia PKO BP Bankowy OFE i OFE Polsat będzie siódmy na rynku OFE pod względem liczby członków i ósmy pod względem wartości aktywów.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister zapowiada zmiany w emeryturach Władysław Kosiniak-Kamysz: _ rząd rozpocznie przegląd systemu emerytalnego _. Chodzi o OFE.
Miller rozdaje miliardy. Przemysłowy wizjoner? Szef SLD uważa, że państwo musi bardziej rozwinąć sektor publiczny.
ZUS przekazuje OFE miliony złotych Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał w tym tygodniu otwartym funduszom emerytalnym (OFE) 403,1 mln zł - poinformował ZUS w komunikacie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)