Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konkurs
27.03.2008 16:10

Ogólnopolski konkurs z rachunkowości rozstrzygnięty

To jedyne tego typu przedsięwzięcie w Polsce, które obejmuje zasięgiem cały kraj.

Podziel się
Dodaj komentarz

19 marca br. w siedzibie pomysłodawcy i organizatora Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości - Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie, odbyła się uroczysta gala *kończąca VI edycję konkursu. *

Podczas uroczystości zostało wyłonionych 5 laureatów i wyróżnionych 5 uczniów. Honorowy patronat nad wydarzeniem obejmowali: Prezydent Miasta Rzeszowa, Podkarpacki Kurator Oświaty i Minister Edukacji Narodowej. Głównym sponsorem przedsięwzięcia była firma Asseco Business Solutions.

Ogólnopolski Konkurs z Zakresu Rachunkowości dla szkół średnich to jedyne tego typu przedsięwzięcie w Polsce, które obejmuje zasięgiem cały kraj. Już po raz drugi z rzędu wydarzenie miało charakter ogólnopolski i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Do tegorocznej edycji zgłosiło 6 508 osób reprezentujących 237 szkół z wszystkich województw.

_ Liczba uczniów zainteresowanych konkursem w tegorocznej edycji przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Jednak nasz regulamin, dotyczący zwłaszcza III etapu zawodów, umożliwił wyróżnienie tylko ściśle wyselekcjonowanej grupy uczestników, którzy wykazali się ponadprzeciętną znajomością zagadnień z zakresu finansów i rachunkowosci _ - mówią:_ _Marta Micał i Barbara Mikutra-Turek, nauczycielki z Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie, współorganizatorzy projektu.

I miejsce w tegorocznej edycji konkursu zdobyła Katarzyna Grabarz, uczennica Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku. Laureatka otrzymała notebooka, wycieczkę do Brukseli, program komputerowy finansowo-księgowy, odtwarzacz mp3, kalkulator i nagrody książkowe. Miejsca II, III, IV i V przypadły odpowiednio Marcinowi Izaakowi z Kędzierzyna Koźle, Marii Gętarskiej z Ropczyc, Danucie Niecewicz z Łysych oraz Justynie Szumowskiej z Ostrowia Mazowieckiego.

W gronie piątki uczniów wyróżnionych znależli się: Agnieszka Hryszko z Białegostoku, Katarzyna Damaszk z Kartuz, Leszek Hanusiak z Jordanowa, Joanna Głuszczyk z Piotrkowic Małych i Celina Adamska z Rzeszowa.

Oprócz nagród rzeczowych, wszyscy finaliści otrzymali także stypendium umożliwiające prowadzenie bezpłatnych lub częściowo płatnych studiów w Wyższej Szkole Zarządzania w Rzeszowie i Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

_ Patronat Ministra Edukacji Narodowej oraz zwiększająca się z roku na rok liczba sponsorów sprzyja szybkiemu rozwojowi modelu konkursu. Liczymy, że w przyszłym roku zawody przyciągną jeszcze większą liczbę uczestników, co zaowocuje przybliżeniem i popularycjacją tematyki rachunkowości i księgowości wsród uczniów szkół średnich _ - dodają organizatorzy konkursu.

Tagi: konkurs, business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz