Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opel Corsa i Chevrolet będą produkowane na Białorusi

0
Podziel się:

Rocznie na Białorusi montowanych będzie 4-7 tys. samochodów. Dziś zostało podpisane porozumienie w tej sprawie.

Opel Corsa i Chevrolet będą produkowane na Białorusi
(GM Corp)
bEIKMxAR

Koncern General Motors oraz białorusko-brytyjska spółka Unison podpisały porozumienie ramowe o montażu samochodów General Motors w zakładach Unison na Białorusi - poinformowała państwowa agencja BiełTA.

_ - Dziś został podpisany ważny dokument, który ma strategiczne znaczenie z punktu widzenia perspektywy rozwoju naszego przedsiębiorstwa _ - oświadczył jeden z sygnatariuszy, dyrektor generalny Unisonu Dźmitryj Jahorau.

Pierwszym modelem, którego montaż rozpocznie się w 2014 r., będzie Opel Corsa. _ - Oprócz produkcji modelu Opel Corsa rozpatrujemy także wytwarzanie samochodów marki Chevrolet _ - dodał Jahorau.

bEIKMxAT

Jak poinformował, planuje się, że rocznie na Białorusi montowanych będzie 4-7 tys. samochodów.

Prezes GM na Rosję i kraje Wspólnoty Niepodległych Państw James Bovenzi powiedział, że cena samochodów zostanie określona bliżej terminu wypuszczenia na rynek pierwszych wozów, co ma nastąpić w marcu 2014 r. - _ Samochody te będą sprzedawane zarówno na Białorusi, jak i w krajach Unii Celnej, czyli Białorusi, Rosji i Kazachstanu _ - dodał.

Koncern General Motors i jego partnerzy produkują samochody w 30 państwach. Inne jego marki to Cadillac, GMC, Buick czy Vauxhall. Unison montował dotąd na Białorusi samochody takich marek jak Ford, KIA czy Samand.

Czytaj więcej w Manager.Money.pl
General Motors zainwestuje 4 mld euro w fabryki Opla w Europie Amerykański koncern samochodowy zainwestuje cztery miliardy euro w należące do niego fabryki Opla w Niemczech oraz innych krajach Europy.
Co dalej ze zwolnionymi pracownikami Fiata? Powiatowy Urząd Pracy w Tychach złożył wnioski o dodatkowe ponad 5,1 mln zł na różne formy wsparcia dla pracowników zwalnianych z fabryki Fiata.
Kryzys trwa, a Polacy kupują drogie auta Liderem w sprzedaży aut premium jest BMW, przed Mercedesem i Audi.
bEIKMxBu
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)