Notowania

opel
14.07.2012 08:00

Opel ma kłopoty. Szef wzywa załogę do większych wyrzeczeń

W pierwszych sześciu miesiącach roku liczba nowo zarejestrowanych samochodów marki Opel w Niemczech spadła o 9,3 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gaspa/CC/Flickr)

*Pracownicy OPla obawiają się zwolnień, a nawet likwidacji części fabryk. * *Powód? Pełniący tymczasowo obowiązki szefa spółki motoryzacyjnej Adam Opel AG, Stephen Girsky, wezwał załogę znajdującego się w kryzysie przedsiębiorstwa do większych wyrzeczeń. *

_ - Skuteczna odnowa wymaga od każdego z nas gotowości do zmiany dotychczasowych nawyków w podejściu do pracy oraz szybkiego działania _ - napisał Girsky w e-mailu do pracowników koncernu. Poinformował o tym w sobotę niemiecki dziennik _ Bild . - Każdy z nas jest odpowiedzialny za wyniki firmy _ - podkreślił amerykański menedżer.

Dotychczasowy szef Opla, Karl-Friedrich Stracke, ustąpił wczoraj niespodziewanie ze stanowiska. Eksperci rynku motoryzacyjnego upatrują przyczyn dymisji w słabych wynikach producenta samochodów na rynku europejskim.

W pierwszych sześciu miesiącach br. liczba nowo zarejestrowanych samochodów marki Opel w Niemczech spadła o 9,3 proc. w porównaniu z porównywalnym okresem ubiegłego roku. W całej Europie odnotowano jeszcze bardziej dramatyczny spadek sprzedaży Opla - aż o 16 proc. Od 1999 roku spółce udało się tylko raz, w 2006 roku, wypracować zysk.

Odejście Strackego poważnie zaniepokoiło załogi niemieckich fabryk Opla w Bochum, Ruesselsheim, Eisenach i Kaiserslautern. Stracke był autorem planu ratunkowego, przewidującego kontynuację produkcji i gwarancje zatrudnienia we wszystkich czterech fabrykach do 2016. Rada zakładowa obawia się, że jego następca zaostrzy politykę cięcia kosztów. Zagrożona jest przede wszystkim fabryka w Bochum.

Zamknięcie fabryki w Bochum oznaczałoby _ utratę prestiżu firmy nie do naprawienia _ - ostrzegł szef rady zakładowej Opla w Bochum, Rainer Einenkel.

Czytaj więcej w Money.pl
Pracę straciło 750 tys. ludzi. Będzie pomoc? Socjalistyczny rząd Francji rozważa wznowienie pomocy finansowej dla krajowego przemysłu motoryzacyjnego.
Będzie więcej aut z Polski? Mówią o szansie Fabryka notująca w tym roku - jak cała branża motoryzacyjna w Europie - spadek produkcji aut, liczy na jego zahamowanie.
Tagi: opel, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz