Notowania

motoryzacja
10.01.2013 18:51

Opel przechodzi do ofensywy. Co planuje?

Szef niemieckiego koncernu samochodowego Opel, należącego do giganta z USA General Motors, oświadczył, że marka nie jest na sprzedaż.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gaspa/CC/Flickr)

Szef niemieckiego koncernu samochodowego Opel, należącego do giganta z USA General Motors, oświadczył, że marka nie jest na sprzedaż. Wcześniej francuskie media podawały, że zakupem Opla zainteresowane może być Peugeot-Citroen.

_ - Nie jesteśmy na sprzedaż. Mamy finansowanie na pięć lat _ - powiedział szef Opla Thomas Sedran podczas prezentacji nowego modelu samochodu tej marki. - _ Chcemy przejść do ofensywy _ - dodał.

We wtorek dyrektor wykonawczy GM Dan Akerson zapewnił w rozmowie z dziennikiem _ Wall Street Journal _, że nie są prowadzone żadne rozmowy na temat sprzedaży Opla.

W środę planom przejęcia Opla zaprzeczył również jeden z dyrektorów PSA Frederic Saint-Geours. Na początku 2012 roku przechodząca trudności PSA zawarła sojusz strategiczny z GM, które przejęło 7 proc. udziałów francuskiej grupy.

Zarówno Opel, jak i Peugeot-Citroen mają trudności finansowe spowodowane spadkiem sprzedaży samochodów w Europie. Po sojuszu PSA i GM pojawiły się plotki o fuzji pomiędzy Peugeot-Citroen i Oplem. Na początku tygodnia dziennik _ Le Monde _ napisał, że francuski rząd chce skłonić PSA, drugiego co do wielkości producenta samochodów w Europie, do przejęcia Opla. Miałoby to ułatwić konkurencję z Volkswagenem - największym producentem w Europie.

Czytaj więcej w Money.pl
W tej fabryce zaprzestaną produkcji w 2016 r. Zgodnie z oczekiwaniami, przeżywający poważne trudności finansowe niemiecki koncern Opel poinformował, że w roku 2016 zakończy produkcję w zakładach w Bochum.
Rząd chce, by Peugeot kupił tę słynną markę Francuski rząd chce skłonić dotkniętego przez kryzys producenta samochodów Peugeot-Citroen (PSA) do przejęcia również pogrążonej w kłopotach niemieckiej firmy Opel - podają francuskie media.
Tak rząd chce ratować tonącą branżę motoryzacyjną Janusz Piechociński ujawnił plany wspierania firm motoryzacyjnych. Zapowiedział ograniczenie importu pojazdów.
Tagi: motoryzacja, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz