Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nieruchomości
21.08.2013 19:24

Opolskie: Jezioro i wyspa na własność? Jest oferta

Podopolska gmina Turawa wystawiła na sprzedaż Jezioro Małe z przylegającym do niego terenem, a więc obrzeżem i kawałkiem lasu. Cena wywoławcza: 1,6 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Urząd Gminy Turawa)

Miasto Brzeg chce z kolei sprzedaż działki na niewielkiej Wyspie Jeżynowej na Odrze. Zdaniem samorządów miejsca te nadają się np. na aquapark lub bazy rekreacyjno-sportowe.

Nieruchomość w gminie Turawa obejmuje w sumie cztery działki o łącznej powierzchni ponad 11 ha. Zgodnie z gminnym planem zagospodarowania przestrzennego na tym terenie mogą być m.in. świadczone usługi z zakresu turystyki oraz sportu i rekreacji.

_ - Można tam wybudować np. aquapark. Powstała nawet koncepcja zagospodarowania, w której jezioro było wkomponowane właśnie w taki ośrodek _ - poinformował zastępca wójta Turawy Sławomir Kubicki.

Cena wywoławcza jeziora i otaczającego go lasu to 1,6 mln zł. Przetarg ma zostać rozstrzygnięty 10 września, a do 5 września chętni muszą złożyć stosowne oświadczenie i wpłacić wadium.

To już drugi przetarg ustny, który ogłosiła na ten teren gmina. Poprzedni odbył się pod koniec marca tego roku. Nie znaleźli się jednak chętni, by jezioro i kawałek lasu kupić.

_ - Mieliśmy jednego, poważnie zainteresowanego tym terenem inwestora z Niemiec. Ostatecznie jednak wycofał się, bo nie wiadomo, czy w nowym okresie programowania UE będzie możliwość pozyskiwania dofinansowania na inwestycje typu aquapark _ - powiedział Kubicki.

Cena wywoławcza przy poprzednim przetargu wynosiła nieco ponad 1,8 mln zł. Mimo obniżki zainteresowania jeziorem i terenem wokół niego nadal nie ma. _ - Niestety nie odebrałem dotychczas w tej sprawie żadnego telefonu. Na rynku jest zastój, zarówno na takie większe tereny, jak i na mniejsze, które sprzedajemy w okolicy _ - powiedział inspektor ds. obrotu nieruchomościami w urzędzie gminy Turawa Dariusz Jantos.

Miasto Brzeg natomiast ponownie będzie próbowało sprzedać dwie działki o łącznej powierzchni 98 arów na niewielkiej Wyspie Jeżynowej. Poprzednio nieruchomości, które stanowią większą część tej wyspy, próbowano sprzedać w 2010 r.

Wyspa Jeżynowa położona jest zaledwie kilkaset metrów od centrum miasta. Znajdują się na nich niezamieszkałe od powodzi z 1997 r., zniszczone gminne budynki mieszkalne. Wyspa połączona jest z miastem metalowym mostem. Według planu zagospodarowania teren ten przeznaczony jest pod usługi sportowe i rekreacyjne.

_ - Mogłaby tam np. powstać przeszklona restauracja na palach z letnim ogródkiem. Widok z niej byłby naprawdę piękny _ - podał przykład burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński.

Przetarg na sprzedaż działek na Wyspie Jeżynowej zdaniem zastępcy burmistrza Brzegu Barbary Iwanowiec może zostać ogłoszony pod koniec tego roku lub na początku następnego. _ - Termin zależy od tego, czy wycena działek robiona na potrzeby poprzedniego przetargu będzie aktualna. Ocenia to obecnie rzeczoznawcza _ - powiedziała Iwanowiec.

Miasto Brzeg chciało przy poprzednim przetargu sprzedać działki na Wyspie Jeżynowej za ok. 800 tys. zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Deweloper szantażował klientów? Deweloper nie ma prawa narzucić warunków, których klienci nie mogą negocjować - orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie w sprawie jednego z warszawskich deweloperów.
Domy za dolara? Tak tylko w Ameryce Gary jest znane na całym świecie. Jest przykładem zapaści gospodarczej Stanów Zjednoczonych ostatnich lat.
Rośnie liczba mieszkań oddanych do użytku Od początku roku oddano 81 tys. 81 mieszkania, o 1,7 proc. więcej rok do roku.
Tagi: nieruchomości, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz