Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opony Pirelli. Teraz będą produkować je Chińczycy

0
Podziel się

Dla Chińczyków transakcja będzie okazją do zapoznania się z najnowszą technologią produkcji opon. Wyłożyli ponad 7 mld euro.

Opony Pirelli. Teraz będą produkować je Chińczycy
(vagawi/cc/flickr)
bErxMiSt

Chiński potentat China National Chemical Corp, zwany ChemChina, za 7,1 mld euro kupuje piątego co do wielkości na świecie producenta opon - włoski koncern Pirelli. Przejęcie daje ChemChina dostęp do najnowocześniejszych technologii w produkcji opon Pirelli Premium i zwiększy ich udział w chińskim rynku - donosi BBC.

Obecny moment wydaje się być przez Chińczyków wybrany ze szczególnie dużą starannością. Wpływ na to miały niski wobec dolara kurs euro i średnie perspektywy wzrostu dla europejskiego rynku oponiarskiego.

ChemChina kupuje Pirelli przez swoją spółkę córkę China National Tire & Rubber. Transakcja miałaby zostać sfinalizowana w ciągu kwartału. Następnie do końca roku China National Tire & Rubber skupiłby pozostałe akcje włoskiego producenta.

bErxMiSv

Dla Chińczyków transakcja będzie okazją do zapoznania się z najnowszą technologią produkcji opon. Atrakcyjne dla nowych właścicieli jest także to, że dzięki zakupowi Pirelli chińska spółka będzie miała dostęp do technologii produkcji dużych opon. Transakcja może być także korzystna dla Pirelli, bo spółka będzie miała lepszy dostęp do ogromnego rynku chińskiego.

China National Chemical Corporation została założona w 2004 roku. Firma oprócz produkcji kauczuku i przerobu go produkuje także środki ochrony roślin i chemikalia bazowe.

Koncernem Pirelli od 1986 roku kieruje Tronchetti Provera. Wiadomo, że pozostanie na tym stanowisku.

Poprzednia chińskie zakupy w Włoszech to: udziały w firmach sieci energetycznej TERNA i SNAM, producent turbin - Ansaldo i wytwórca luksusowych jachtów - Ferretti.

bErxMiSB

Czytaj więcej w Money.pl

bErxMiSW
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)