Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orco Property Group zamierza wycofać się z GPW

0
Podziel się:

Spółka chce się przenieść na rynek akcji w Luksemburgu.

inwestycje na Złotej 44
inwestycje na Złotej 44 (Radek Kołakowski/wikimedia (CC0 1.0))

Orco Property Group zamierza wycofać swoje akcje z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka chce się przenieść na rynek akcji w Luksemburgu. Jej akcje będą notowane w systemie notowań równoległych również na giełdzie w Paryżu.

"Intencją jest wycofanie akcji notowanych na warszawskiej giełdzie z obrotu" - czytamy w komunikacie. Spółka rozpoczęła niezbędne procedury związane z wyjściem z GPW. Daty ostatecznego opuszczenia giełdy nie podała.

Ponadto Komisja Nadzoru Finansów w Luksemburgu zatwierdziła prospekt Orco w sprawie dopuszczenia do obrotu 314,5 mln akcji na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Luksemburgu. Akcje mają być notowane na tej giełdzie od piątku, 2 października.

"Prospekt zawiera również informacje w relacji do zatwierdzenia dopuszczenia do 200 mln akcji do obrotu na NYSE Euronext Paris" - podano również.

Orco Property Group jest inwestorem, deweloperem oraz zarządcą aktywów działającym na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i usług hotelarskich. Działa w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, koncentrując się na rynku czeskim, węgierskim, polskim, rosyjskim, chorwackim, niemieckim i słowackim. Siedziba główna Orco Property Group mieści się w Luksemburgu. Spółka jest notowana na GPW od 2007 roku.

Ocro Property Group wcześniej prowadziło inwestycje na Złotej 44. Była ona jednak realizowana z dużymi kłopotami. Ostatecznie udziały w niej kupił od Orco fundusz Amstar za 63 mln euro.

BBI Development w sierpniu zeszłego roku podpisał ze spółką z portfela amerykańskiego funduszu nieruchomościowego Amstar umowę dotyczącą wspólnej realizacji projektu mieszkaniowego przy ulicy Złotej 44 w Warszawie.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)