Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
order
30.06.2006 15:12

Order od angielskiej królowej za opiekę nad parowozami

Howard Jones - Anglik od 10 lat mieszkający w Wolsztynie - został wyróżniony przez królową Elżbietę II tytułem Członka Imperium Brytyjskiego. Królowa doceniła wkład Howarda Jonesa w utrzymanie i rozwój jedynej wciąż czynnej w Europie parowozowni, właśnie w Wolsztynie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Howard Jones pojawił się w Wolsztynie w połowie lat 90-tych. Do odwiedzenia miasteczka skłoniła go miejscowa lokomotywownia, w której do dzisiaj w ruchu planowym jeżdżą kilkudziesięcioletnie ciuchcie parowe. Jones został w Wolsztynie na stałe. Założył też stowarzyszenie The Wolsztyn Experience.
Od 10 lat dzięki Howardowi Jonesowi do miasteczka przyjeżdżają tłumy zakochanych w dawnej kolei Anglików. Amatorzy stalowych kolosów próbują swoich sił za sterami często przedwojennych maszyn. Pracują też w warsztacie i zostawiają w Wolsztynie sporo angielskich funtów. Część pieniędzy idzie na remonty lokomotyw. Królowa Elżbieta II doceniła właśnie ten aspekt działalności Howarda Jonesa, przyznając mu tytuł Członka Imperium Brytyjskiego.
Order w 1917. roku ustanowił król Jerzy V. Wyróżnienie dzieli się na 5 klas. Jones został kawalerem najniższej z nich: Member of British Empire.

Tagi: order, business news, wiadomości, manager, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz