Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
madoff
24.12.2009 06:38

Oszust wszech czasów na oddziale szpitalnym

Przyczyny przeniesienia Bernarda Madoffa nie są znane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kentannenbaum/Dreamstime)

*Skazany w marcu za gigantyczne oszustwa finansowe właściciel jednego z największych na Wall Street funduszy inwestycyjnych i współzałożyciel rynku akcji NASDAQ, Bernard Madoff, w ubiegłym tygodniu z nieznanych przyczyn został przeniesiony na oddział szpitalny federalnego więzienia w Butner w Północnej Karolinie. *

Jak poinformowała w środę rzeczniczka Federalnej Służby Więziennej Traci Billingsley, Madoff został przeniesiony 18 grudnia. Rzeczniczka nie podała powodu przeniesienia, powołując się na przepisy dotyczące prywatności.

71-letni Madoff został skazany za zdefraudowanie 65 miliardów dolarów na 150 lat pozbawianie wolności. Stał na czele jednej z największych piramid finansowych i oszukał tysiące inwestorów.

Pod koniec sierpnia władze więzienne zaprzeczyły doniesieniom, że u Madoffa zdiagnozowano raka i jest on śmiertelnie chory.

_ New York Post _, powołując się na anonimowe źródła w więzieniu, napisał wówczas, że Madoff ma raka i powiedział współwięźniom, że nie zostało mu już dużo życia.

ZOBACZ TAKŻE:

Raport Money.pl
*Jak zostać Madoffem albo Stanfordem - poradnik * Bernard Madoff i Allen Stanford - dwaj oszuści, który ukradli miliardy dolarów - działali w podobny sposób. Inspektorzy ciągle jeszcze rozpracowują ich systemy, ale pewne wspólne techniki da się wskazać już dziś. Czytaj w Money.pl
Tagi: madoff, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, IAR
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz